Test z stary człowiek i morze

Pobierz

osiem lat siedem lat sześć lat pięć lat : 9.. Test składa się z 12 pytań.. Akcja opowiadania toczy sie na Kubie TAK/NIE 3.. W utworze pojawiają się ważne słowa: "Człowieka można zniszczyć, ale nie można go .test > Stary człowiek i morze.. Był bardzo szczupły, a twarz miał pooraną bruzdami, miał na .stary człowiek i morze pytania i odpowiedzi.pdf (22 KB) Pobierz.. Test: Stary człowiek i morze - test znajomości lektury 2021 Memorizer.pl | Wykonanie: SpaceLabErnest Hemingway, "Stary człowiek i morze" - test z lektury na poziomie trudnym.. Zaznacz PRAWDA, jeśli zdanie jest prawdziwe, lub FAŁSZ, jeśli jest fałszywe.. U góry znajdziesz quiz Stary człowiek i morze - Super Test.Wypełnij ten test, i sprawdź ile wiesz o Starym człowieku i morze.. Szukaj.. Skomentuj.. Do jakiego gatunku należy ryba, z którą Santiago zmaga się podczas połowu?. Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. .Jeśli potrzebujesz opracowania bądź testu z jakiejś lektury skontaktuj się ze mną a postaram się taki materiał przygotować.. Nie podoba mi się.. Czym Joe DiMaggio imponował Santiago?. Od ilu dni Santiagowi nie udało się złowić żadnej ryby?. Opowiadanie Stary człowiek i morze zostało wydane w 1952 r. i bezpośrednio przyczyniło się do przyznania autorowi Nagrody Nobla dwa lata później.. Zaloguj się Załóż konto Menu Oferta edukacyjna Inne Zaloguj się .Ile lat miał Santiago gdy wypłynoł na pierwszy wspólny połów z Manolinem?.

W ...Stary człowiek i morze - Test.

2.Geneza opowiadania "Stary człowiek i morze".Problematyka.. Udostępnij.. Dziady cz.II - cykl lekcji plus krótkie opracowanie tutaj.. Oceń prawdziwość podanych zdań dotyczących opowiadania E. Hemingwaya.. o świcie o północy w południe żadna odpowiedź nie jest poprawna : 7.. Hobbit czyli tam i z powrotem - streszczenie; Hobbit - test; Śmierć urzędnikaa) zamożnym mężczyzną z dużą firmą rybną b) ubogim rybakiem, który nie miał szczęścia w łowieniu c) sprzedawcą kawy w porcie 4) Towarzyszem/ towarzyszką starego był/była _____.. Santiago nie miał żadnego przyjaciela.. "Stary człowiek i morze" to prosta opowieść o starym kubańskim rybaku, który podjął najtrudniejszą walkę w swoim życiu.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Stary człowiek i morze - streszczenie; Stary człowiek i morze - test; Oskar i pani Róża.. Historia samotnego starca, zeglarza potrafiacego zmierzyc sie z lekiem, slaboscia i wyznaczyc sobie cel godny podziwu - odmienic.Plik Stary człowiek i morze test.rar na koncie użytkownika maranz1 • folder Lektury szkolne • Data dodania: 1 maj 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Stary człowiek i morze; cytaty z książki "Stary człowiek i morze" katalog cytatów [+ dodaj cytat] Ale człowiek nie jest stworzony do klęski..

Tagi dla tego testu: Stary człowiek i morze.

W jednym z wywiadów Hemingway przyznał się, że przerabiał utwór ok. 200 razy, więc z pewnością jest przemyślany i dopracowany.. "Stary człowiek i morze" - test znajomości lektury "Stary człowiek i morze" - test znajomości lektury.. W którym roku został opublikowany szkic zatytułowany "Na błękitnej wodzie", na którym Hemingway oparł "Starego człowieka i morze"?. 32 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Ten krótki utwór porusza przede wszystkim kwestie ludzkiej wytrwałości, odwagi, wiary we własne możliwości, dumy, przyjaźni oraz klęski.Aby tego dokonać Ernest Hemingway stworzył postać Santiago, która przeszła do historii literatury jako .TEST PODSUMOWUJĄCY ZNAJOMOŚĆ OPOWIADANIA E. HEMINGWAYA STARY CZŁOWIEK I MORZE 1.. 1) Stary nie złowił ani jednej ryby od: a) 84 dni b) 40 dni 2) Określenie "salao" oznacza: a) pechowy b) stary 3) W rybaku wszystko było stare oprócz: a) dłoni b) oczu 4) Rybak miał na imię: a) Santiago b) Sandiego 5) Santiago siadywał z chłopcem: a) na Tarasie b) w Tawernie 6) Jakie ryby chciał przynieść staremu .Autor testu: baczek19972 Jest to test w którym sprawdzany znajomość lektury pt. "Stary człowiek i morze".. Szukaj.. Bohater utworu - Santiago, to stary człowiek..

Tylko morze.

Dlaczego Manolin przestał pływać z Santiagiem?. Lektury dla Klasa III.. Rozwiąż test!Test wiedzy z lektury Stary człowiek i morze (Ernest Hemingway).. Przeczytaj uważnie zdania i zakreśl przy nich odpowiedz "tak" lub "nie" w zależności od tego, czy zdania są zgodne z treścią opowiadania, czy też nie.. przez piper:*, .. Wszystkie wydarzenia mają miejsce w ciągu czterech dni września.. : 8.TEST PODSUMOWUJĄCY ZNAJOMOŚĆ OPOWIADANIA E. HEMINGWAYA STARY CZŁOWIEK I MORZE 1.. Zaznacz PRAWDA, jeśli zdanie jest prawdziwe, lub FAŁSZ, jeśli jest fałszywe.. Sprawdź, ile zapamiętałeś z lektury "Stary człowiek i morze"!. Quizy Os. .. Test z lektury "Stary człowiek i morze".. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. "Stary człowiek i morze" Quiz wiedzy z lektury szkolnej "Stary człowiek i morze".. W 1954 roku za całokształ twórczości otrzymał Nagrodę Nobla.. a) Akcja opowiadania Stary człowiek i morze rozgrywa się w pobliżu Azji.Kamienie na szaniec - test; Stary człowiek i morze.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Stary człowiek i morze Przetestuj swoją wiedzę na temat tej lektury.. Jaką długość miała ryba złowiona przez bohatera ?Najgłębszym przesłaniem, jakie niesie za sobą "Stary człowiek i morze" jest: a) konieczność podejmowania działania b) unikanie samotności c) wartość przyjaźni d) wiara, że człowiek do końca życia pozostaje młody duchemWitaj na stronie Quizz.pl..

Ernest Hemingway, Stary człowiek i morze więcej.

Nie odpowiadałoby mi także "zabawianie się" z dwoma mężczyznami.Lekcje z lekturą "Stary człowiek i morze" - test, wersja B, plik: lekcje-z-lektura-stary-czlowiek-i-morze-test-wersja-b.doc (application/msword) Swoimi słowami .. Oskar i pani Róża - streszczenie; Oskar i pani Róża - test; Hobbit czyli tam i z powrotem.. Co jest najgłębszym przesłaniem, jakie niesie za sobą "Stary człowiek i morze"?. Santiago miał starą motorówkę.. a) jego żona b) rybitwa, którą spotkał na morzu c) chłopiec 5) Stary żalił się czasem, że nie smakuje mu jedzenie.. Podaj swoje imię: Autorem książki jest?. Nie skończyłam książki, a miałam 30p.. izi łin hehe nie no łatwe ten test czekam na trudniejszy.. Natixik 04 grudnia 2017 Nudna książka.. Test Stary czlowiek i morze, Stary czlowiek i morze podrecznika.. Dywizjon 303 - prezentacja zawierająca cykl lekcji.Jest autorem powieści:-Komu bije dzwon,-Pożegnanie z bronią,-Zielone wzgórza Afryki,-Słońce też wschodzi.. Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać.. Oceń prawdziwość podanych zdań dotyczących opowiadania E. Hemingwaya.. Więcej Dodał/a .Stary rybak Santiago mieszka samotnie nad brzegiem morza w Hawanie, w nędznej chacie.. Od osiemdziesięciu czterech dni nie złowił ani jednej ryby.Często pływał z nim po morzu jego przyjaciel, chłopiec imieniem Manolin.Santiago osiemdziesiąty piąty raz wypływa na morze, marzy o wielkiej rybie, która przyniesie mu znaczny zarobek i pozwoli poprawić jego złą sytuację materialną.. Test z lektury ,, Stary człowiek i morze" .Test Stary człowiek i morze, Stary człowiek i morze podręcznika Lektury dla Klasa III.. umiał znosić porażki zawsze wygrywał nie bał się śmierci grał pomimo kontuzji : 10.. Absolutnie nie odczuwam także pociągu do kobiet - więc jakakolwiek forma spółkowania z przedstawicielką tejże płci nie wchodzi w grę.. Jak miał na imię chłopiec przyjaźniący się z rybakiem?. Autorem lektury "Stary człowiek i morze" jest: Astrid Lindgren; Ernest Hemingway; Adam Mickiewicz; Sprawdź się w poniższych tematach: Quiz wiedzy z lektury "Chłopcy z Placu Broni"Kiedy Santiago przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść, siłując się z Murzynem?. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Test - Stary człowiek i morze.. pytanie 1 z 15.. Jest to "miesiąc huraganów", w którym można złowić naprawdę wielkie ryby.. Pisał też opowiadania:-Stary człowiek i morze,-Stary człowiek przy moście,-Niepokonany..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt