Sprawdzian z romeo i julia

Pobierz

Romeo i Julia - Lektury - Język polski dla Klasa I Gimnazjum - Klasowka.onet.pl Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY "ROMEO I JULIA" Wyniki w sieci .. Wyszukaliśmy je wśród tysięcy quizów, które mamy na stronie.. Gdzie Romeo poznaje Julię?. Akcja utworu rozgrywa się w: a) Wenecji b) Weronie c) Weronie i Mantui 2.. Dramat składa się z: a) trzech aktów b) czterech aktów c) pięciu aktów 3.. Gdzie Romeo pojedynkował się z Parysem?. Po balu ma miejsce słynna scena balkonowa w ogrodach rodziny Kapuletów, kiedy wyznają sobie wzajemne uczucia.. Udowodnij że: "Romeo i Julia" to dramat.Była narzeczoną Romeo do czasu zakochania się w Julii AD 3.. 0 1 Odpowiedz.. Jak dobrze znasz lekturę "Romeo i Julia "?. Sprawdziany do lektury.. Rozwiąż test.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Podobne pytania.. 1 ocena | na tak 0%.. Fiszki można także drukować, usuwać już nauczone z listy czy oznaczać te najważniejsze.Test z lektury szkolnej Romeo i Julia - test znajomości lektury.. Test wiedzy ze znajomości lektury Romeo I Julia Williama Szekspira.. Dzięki temu możesz wypełniać quizy na temat, który Cię interesuje.Sprawdzian "Romeo i Julia" WSiP znasz pytania?. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraRomeo, Julia, ich rodzice, ojciec Laurenty, Tybalt, Merkucjo, Parys, służący Romea Baltazar i służąca i piastunka Julii Marta..

Załóż własny blog!Quizy na temat romeo-i-julia.

Mam-że wraz ęczyć¹⁴ i mówić?. Napisz do nas.. Udowodnij na przykładzie Romea i Julii, że Szekspir zerwał z antyczną zasadą jedności miejsca i czasu.. 45minut.pl; Publikacje; Język polski; Autor Dominik Burchard Data publikacji 2011-05-31 Średnia ocena 0,00 Pobrań .Jako Romeo napisz pożegnalny list do Julii w trakcie wygnania.. Przestań mię dręczyć.. ODPOWIEDZI: AD 1.. Co było następstwem miłości zwięczonej śmiercią dzieci obu rodów?. Pojedynkowali się przy grobowcu Capuletich AD 10. mów!. Tybalta zabił Romeo AD 7.. Uzasadnij.. 2011-10-31 20:45:01Romeo i julia sprawdzian nowa era to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. Capuleti chcieli wydać Julię za Parysa AD 8.. Akcja dramatu w większości toczy się w Weronie, na ulicach miasta na miejskim placu i na cmentarzu Bohaterów spotykamy także w domu Kapulettich i w ich ogrodzie i w celi brata Laurentego.Shakespeare, Romeo i Julia, Warszawa 1993, s. 38) Już po pierwszej rozmowie rodzi się między nimi miłość.. Romeo i Julia przedstawia historię tragicznej miłości dwojga młodych ludzi, którzy stali się wzorcami romantycznych kochanków.. Traktuje to jako drobną ankietę.. Inne tryby testu.. chodzi mi o taki sprawdzian tylko z zadaniami zamkniętymi (a,b,c,d) jest 20 zadań.. Co skłoniło Romeo do próby samobójstwa?.

Szekspir "Romeo i Julia" - sprawdzian z lektury 1.

Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Wybierz test z rozdziału Romeo i Julia lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa I Gimnazjum.. Akt pierwszy i drugi poprzedzone są prologiem.. Mają świadomość, że wzajemna .". Romeo i Julia" 2009-06-11 12:44:33 Pisaliście sprawdzian znajomości lektury " opowieści wigilijne " ?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Scenariusze do lektur.. ęczeć.. W Weronie AD 4.Na balu maskowym w domu Capuletich.. Romeo zabił: a) Tybalta i Parysa b) Tybalta .Plik sprawdzian z lektury romeo i julia 1 gimnazjum.pdf na koncie użytkownika williammcmullen • Data dodania: 13 gru 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.W.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań.. napisz oficjalne podanie o rękę Julii skierowane do jej ojca.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".test nie jest zły, ale z ortografią jest problem i z jednym pytaniem.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Zawiera 15 pytań.. Wyjaśnij, na czym polega zasada decorum w dramacie?To nie Romeo, co rozmawia z tobą.. Lektury z pomysłem .Sprawdzian wiadomości z lektury, W. Szekspir "Romeo i Julia" B Imię i nazwisko ..

Tutaj znajdziesz szukaj quizy, testy wiedzy i sprawdziany.

Kto z bohaterów dramatu zasługuje na spin-off?. Kto udzielił ślubu Romeo i Julii?. opracowanie: Cecylia Ratajczak Cykl 4 scenariuszy - plik pdf.. Julia miała pozostać w "pozornym stanie nagłej śmierci" przez: a) 42 godziny b) 24 godziny c) 12 godzin 4.. Kogóż to kochasz?. 2. Podaj dwie cechy teatru elżbietańskiego 3.. 9472 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Pogodzenie się rodówKatalog Joanna Zdancewicz, 2011-02-25 Suwałki Język polski, Sprawdziany i testy "Romeo i Julia" - test ze znajomości lekturyTekst I WILLIAM SZEKSPIR," ROMEO I JULIA" - prolog CHÓR Dwa równie stare i szlachetne rody W Weronie, gdzie się rozgrywa ta sztuka, Wskrzeszają zamęt przycichłej niezgody: Znów w czas pokoju krew chodniki bruka , Gdy w sercu ojców nienawiść szaleje, Dzieciom wiedzionym przez los ku zagładzie, Miłość podsuwa daremną nadzieję-Śmierć ich dopiero koniec waśniom kładzie.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Sprawdzian Romeo i Julia .. Ojciec Laurentey.. "Romeo i Julia" to dramat, zbudowany z 5 aktów.. W ostatnim pytaniu wszystkie odpowiedzi są za 10 punktów.. [przypis redakcy ny] ¹⁴ ęczyć — dziś popr.. 2017-04-14 15:59:06; Czytałeś ,, Romeo i Julia .. PS: ludzie jak widzicie, że ktoś już podzielił się z innymi cenną wiedzą, że jednak Szekspir to autor ''Romea i Julii'' to nie piszcie tego 10 razy XDDTest sprawdzający wiadomości z lektury Romeo i Julia..

Quizy na temat romeo-i-julia znajdują się powyżej na liście.

Strona serwisu Gimnazjum w Radziłowie.. Udowodnij, że miłość do Julii wpłynęła na zmianę charakteru (zachowania) Romea.. Kto zabił Tybalta?. Wiedzą, jak trudna jest ich sytuacja z uwagi na nienawiść dzielącą ich rodziny.. Montekich i Capuletich .Sprawdź nas - Romeo i Julia.. mógł zapobiec śmierci głownych bohaterów?. Możesz zdobyć 20 pkt.. Jakie są najsłynniejsze sceny z Romea i Julii?Sprawdzian z lektury Romeo i Julia.. Pytania zawarte w teście.Test z lektury 'Romeo i Julia' Williama Szekspira.. opracowanie: Katarzyna Tomaszek Sprawdzian 1 - plik pdf | plik doc Klucz do sprawdzianu 1 - plik pdf.. Skłoniła go nieprawdziwa wiadomość o śmierci Julii.. Dorota 5 lat temu.. [przypis edytorski] Romeo i JuliaPlik sprawdzian z lektury romeo i julia odpowiedzi.pdf na koncie użytkownika maynardbecerra • Data dodania: 3 gru 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Czytanie ze zrozumieniem, s. 78-79 - plik pdf Klasyczny ideał piękna, s. 81 - plik pdf Drogi greckiej filozofii, s. 82-83, 89 - plik pdf Co wpływa na dobrą organizację państwa, s. 92 - plik pdf Czy warto być buntownikiem, s. 105-106,108 - plik pdf Los jest jego własnością, s. 112-113 - plik pdf I swoim śpiewem oczarował wszystkich, s. 117, 119, 120 - plik pdf4.. Sprawdzian 2 - plik pdf | plik doc Klucz do sprawdzianu 2 .TEST SPRAWDZAJĄCY ZNAJOMOŚĆ LEKTURY "ROMEO I JULIA" W. SZEKSPIRA GR.. Są rzeczy, które też możesz otagować Romeo i julia sprawdzian nowa era?. Uzasadnij.. Dorota.. Za kogo Capuleti chcieli wydać Julię?. Skomentuj.. Udostępnij.. Za każde pytanie można zdobyć 10 punktów.. ¹³amalgam — tu: plaster zmiękcza ący.. 9472 Obserwuj .. "Romeo i Julia test" to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które potrzebują szybko zaznajomić się z historią Romea i Julii, poznać postaci czy przypomnieć sobie poszczególne wydarzenia..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt