Sprawdzian z mitologii klasa 5 quizy

Pobierz

Inne tryby testu.. Ułóż ze mną puzzle!. ITC PL Quiz 1. nauczanie kościoła.. wg Edyta5.. 1 SPRAWDZIAN Z JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE CZWARTEJ OPRACOWAŁY: Mirosława Puszkaruk, Małgorzata Koćmierowska, Agnieszka Rutkowska DROGI CZWARTOKLASISTO!. Mariusz_Mikunda.. Amfitryta zasiadła na tronie obok Posejdona za namową: a) Okeanosa b .Plik zawiera cztery dodatkowe karty pracy poświęcone mitologii Greków i Rzymian.. Quiz w Poczekalni.. Wyślij zgłoszenie.. • 11 miesięcy temu • #historia #mitologia #mity #test .thunderbolt.. Bardziej szczegółowoGlobalny Test Wiedzy o Mitologii Greckiej.. 0.Rozwiąż ten quiz i sprawdź, jak duża jest Twoja wiedza o mitach z całego świata.thunderbolt.. Latifa 3 lata temu.. Dookoła ucztujących uwija się cudna para: bogini młodości Hebe i śliczny chłopczyk Ganimedes, ulubieniec Zeusa, którego on sam porwał z ziemi i uczynił .Plik 5 Mitologia test(1).doc na koncie użytkownika hohm • folder Testy i sprawdziany • Data dodania: 23 mar 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Start studying biologia komórki klasa 5.. Helios był: a) bogiem słońca b) posłańcem bogów c) herosem.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Pomoce naukowe - sprawdziany przygotowane w oparciu o książkę Puls Życia dla klas: 5, 6, 7, 8..

... język polski 5 klasa mitologia.

W świecie mitów.. Skomentuj.. Niektóre pytania są za łatwe na klasę 5. a niektóre pytania są za trudne.Część odpowiedzi jest bezsensownych (np. nie wiem, to będzie 4 ale od dołu czy od góry.nie wiem) Najgorszy test jaki widziałem w internecie z mitologii greckiej.. 1 MIT O IKARZE JEST OPOWIEŚCIĄ O : a) bogactwie i sławie b ) wolności i swobodzie c) walce i miłości.. Od 2013, sprawdzamy światową wiedzę w kategorii mitologia grecka poprzez quiz online.. a) Na początku był chaos, z którego wyłoniła się pierwsza para bogów (według starożytnych bogów).4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. Najnowsze quizy w dziale: Klasa 5A tymczasem na Olimpie bogowie zasiadają do stołów lub raczej, zwyczajem starożytnych, układają się na łożach z kości słoniowej, miękko wyścielonych poduszkami.. Gdzie według wierzeń starożytnych greków trafiało się po śmierci?. Pytania zawarte w teście.Którą postać z mitologii greckiej przypominasz.. Pobieraj sprawdziany z biologii do wydrukowania.Klasa 5 Angielski English Class A1plus unit 5 prepositions of place.. 12 jest nieprawdą, boa) Karo b) Kora c) Demeter d) Persefona 5) Wykonał 12 niemożliwych zadań a) Hermes b) Herkales c) Hefajstos d) Herakles 6) Królowa Olimpu to: a) Hera b) Hestia c) Artemida d) nimfa 7) Dać komuś nić : a) Adrianny b) Artemidy c) Ariadny d) Zeusa 8) Zeus nosił: a) Cziton b) Ciuchy c) Chiton 9) Hera urodziła: a) 2 synów b) 2 córki c) 1 .Test wiedzy z Mitologii Jana Parandowskiego ( część grecka ) Test robiony na podstawie sprawdzianu..

Związki frazeologiczne z mitologii Połącz w pary.

Jaki warunek musiał spełnić Orfeusz, żeby wyjść z Hadesu: musiał całą drogę milczeć musiał stoczyć walkę z Cerberem nie wolno mu było obejrzeć się za siebie w Hadesie było bardzo gorąco, a on nie mógł .test o gwiazdach siatkówka rycerze jedi telenowela test o wodorotlenkach test o zmierzchu quiz test o sadze zmierzch kraje quiz o soli programowanie test o kuchni kontynent battlefield 3 uzbrojenie test o you can dance .. Na podstawie Mitologii Wandy Markowskiej, Jana Parandowskiego oraz Zygmunta Kubiaka.. Opis testu.. Baw się razem z nami.SPRAWDZIAN DLA KL V - MITY GRECKIE.. 2 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Klasa 5 język polski.. Rozwiąż test.. wg Acwiek10.. Szatan z siódmej klasy popularność: 6333 .1wyjasnij pojecia Hellada-starozytna grecja Cerber-trójgłowy pies mieszkający w podziemi z hadesem obol-opłata za przepłyniecie prze rzeke Styks Styks - czarna rzeka , rzucano do niej przeklete dusze tartar-miejsce gdzie przebywają zle dusze (chyba) olimp- gora na ktorej mieszkaja bogowie ambrozja - napoj bogow heros-bohater chaos-zamieszanie,harmider pegaz-koń ze skrzydlami zrodzony z .. (z 20 pytań powinien mieć taki test).. 1. Podaj 2 cechy mitu, które wyróżniają go spośród innych gatunków literackich 0/10Jest to sprawdzian grupy A i B z mitologii.. Najbardziej łagodnym z wiatrów jest: a) Zefir b) Boreasz c) Notos 4..

Geografia, klasa 5, Krajobrazy Polski.

Odpowiedz.. Udostępnij.. Sprawdź swoją wiedzę i przygotuj się z nami do klasówki!. Udostępnij.. 2 nie zostala wymieniona Hestia.. Już w pyt.. 5 Obserwuj autora Zobacz profil Masz świetny pomysł na quiz?. Ten test ma pytania w następujących językach: język rumuński, język niderlandzki, język niemiecki, język szwedzki, język włoski, język .Szkoła podstawowa - klasa 5 - sprawdziany z przedmiotów szkolnych, testy z lektur, dyktanda.. Masz przed sobą test składający .. 2 MIT O DEMETER I KORZE OPOWIADA O: a) zmienności pór roku b) walce dwu rywalek c) dwu siostrach.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Nie będzie łatwo, ale przecież lubimy wyzwaniaJak według mitologii greckiej wyglądało stworzenie świata?. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. Klasa 5 Klasa .Quizy i testy do rozwiązania.. Przekonaj się, jaka nieśmiertelna postać z greckiej mitologii najbardziej Cię przypomina!. Skomentuj.. 5 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. 12 pyta .Test z lektury szkolnej Mitologia Grecka - test.. Rozpocznij quiz .SPRAWDZIAN Z JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE CZWARTEJ.. .Wiesz całkiem dużo o mitologii, ale jeszcze Ci czegoś brakuje.. Zobacz podobne quizy: #jan_parandowski #mitologia #mitologia_grecka #test_wiedzy ..

Zobacz podobne quizy: #historia #mitologiagrecka #test .

Ile wiesz o Nickelodeon?Mitologia Grecka cz.1 kl.5; Mitologia Grecka cz.1 kl.5, test z lektury Pierwsza część testu!. Faeton poprosił swego ojca, aby ten mu zezwolił: a) zburzyć Troję b) raz jeden wyjechać na wozie słonecznym c) zbudować piękny pałac ze złota i pięknych kamieni.. myszka.. Przekonaj się, odpowiadając na pytania naszego quizu.. Z kilkoma odpowiedziami się nie zgodzę.. Tylko prawdziwy kinomaniak osiągnie tutaj wynik.. Scooby-Doo: Czy wiesz kto okazał się być tym po.b) mitologia .. Instrukcja dla ucznia 2 1.. Ułóż ze mną puzzle!. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Połącz w pary: a) "Wielka wojna w kosmosie" 1) mit chiński b) "P'an-ku-twórca kosmosu" 2) mit grecki c) "Powstanie świata" 3) mit ludów Dalekiego Wschodu 3.. 3 POŁĄCZ W PARY:Sprawdzian z wiedzy o mitologii dla klasy piątej głównie w oparciu o podręcznik "Między nami".. Ile pamiętasz z 1. odcinka 5. sezonu Riverdale?. Pobierz (doc, 45,0 KB) Podgląd treści.. Wyniki są oparte na 386441 odpowiedziach na pytania w kategorii mitologia grecka podane przez graczy z 134 krajów.. Pierwsza część zawiera pytania testowe, a kolejna cześć wymaga własnej odpowiedzi rozwiązującego sprawdzian.O mitologii greckiej uczymy się w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum.. Ile z tej wiedzy zostaje w naszej głowie?. Znajdziesz tu zarówno quizy wiedzy, testy psychologiczne jak i psychotesty.. 8 nie powinno istnieć, bo zdania są podzielone..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt