Sprawdzian z antygony pdf

Pobierz

Napisz do nas.. Dlaczego Ismena nie chciała pomóc siostrze?. , syn Kreona , wróżbita , żona Kreona Rzecz dzieje się przed dworcem królewskim w Tebach.. Tragiczne losy Labdakidów (wymień co najmniej 3 wydarzenia): a) b) c) 5.. Pobieraj sprawdziany z biologii do wydrukowania.Czytanie ze zrozumieniem, s. 78-79 - plik pdf Klasyczny ideał piękna, s. 81 - plik pdf Drogi greckiej filozofii, s. 82-83, 89 - plik pdf Co wpływa na dobrą organizację państwa, s. 92 - plik pdf Czy warto być buntownikiem, s. 105-106,108 - plik pdf Los jest jego własnością, s. 112-113 - plik pdf I swoim śpiewem oczarował wszystkich, s. 117, 119, 120 - plik pdfStreszczenie szczegółowe Prologos.. Inspiracją do napisania dramatu jest mit tebański, opisujący nieszczęśliwe dzieje rodu Labdakidów.Jakie mieliście pytania na sprawdzianie z książki ,,Ten obcy" 2011-10-14 09:40:29 Jakie mieliście pytania na sprawdzianie z lektury "Krzyżacy" ?. Zapisuj ulubione.. ISMENA Z żarów twej duszy mroźne mieciesz słowa.. Ocena aktywnych i ewaluacja zajęć ( w zaproponowanej przez nauczyciela formie).. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury AntygonaAntygona Kto jest autorem Antygony.. Przerwij test.. Sprawdź, jak dobrze znasz dramaty Sofoklesa!. Antygona jest jedną z zachowanych tragedii Sofoklesa.. Kim byli Kadmejczycy?. Zarejestruj się!. Jak Edyp zareagowal na smierc Jokasty?.

2010-01-10 19:08:06; argumenty antygony?

Twórz quizy.. Jaka kara groziła za złamanie zakazu króla?. Żył w latach 496-406 p.n.e. Jego główną zasługą dla teatru było wprowadzenie na scenę trzeciego aktora.. Kto wypowiada słowa: ,,Bo hańba doznać od niewiasty klęski."?. Skomentuj.. Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.ANTYGONA Nie troszcz się o mnie; nad twoim radź losem.. Sofokles często czerpał inspiracje z mitologii.. ISMENA Ale nie zdradzaj twej myśli nikomu, Kryj twe zamiary, ja też je zataję.. a) pozbawienie praw, b) wygnanie z kraju, c) śmierć.. Napisał ok. 120 sztuk, w tym 90 tragedii.. Ares byl bogiem wojny.Jesli chcesz usunac testy, ktore opublikowales (lub testy, ktore uwazasz za niewlasciwe), skontaktuj sie z nami.Sprawdzian ze znajomości chomików, szczurów i oczywiście gryzoni.. "Antygona" - krótkie opracowanie.. Antygona - powiesiła się, Hajmon - zadał sobie cios mieczem, Eurydyka - żona Kreona i matka Hajmona, na wieść o śmierci syna "żelazo w .Czy Antygona przyznała się do złamania zakazu Kreona?. Po tej konfrontacji wladcy z buntowniczka pojawia sie syn Kreona i narzeczony Antygony Hajmon.Pomoce naukowe - sprawdziany przygotowane w oparciu o książkę Puls Życia dla klas: 5, 6, 7, 8..

2010-10-24 14:08:38sprawdzian na początek antygona.pdf (22 KB) Pobierz.

O ukochana siostro ma, Ismeno, Czy ty nie widzisz, że z klęsk Edypowych1.. Żył w latach 496-406 p.n.e. Sofokles.Był to jeden z trzech, obok Ajschylosa i Eurypidesa, wielkich tragików greckich.. Gdzie toczy się akcja tragedii?. Którego z braci Antygony Kreon zabronił pochować?. 2694 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. : , córka Edypa , e siostra¹ , król Teb !. Wypróbuj aplikację sameQuizy.SACRUM - (z łac.) to, co święte, związane z religią; mogą to być odczucia moralne, wymogi religijne itp. 10.. Jest jednym z siedmiu zachowanych w całości utworów tego twórcy.. Kreon był nie tylko królem miasta w którym mieszkała Antygona, ale był też bratem jej zmarłego ojca, a syn Kreona Hajmon był narzeczonym Antygony.. a) tak, b) nie, c) tak, ale udawała, że nic nie wiedziała o zakazie króla.. Objaśnienie pracy domowej.. 2011-01-18 20:21:23Test z lektur "Król Edyp" i "Antygona"!. Tak było również w tym przypadku, gdyż historię Antygony oparł na micie, opowiadającym dzieje rodu Labdakidów.Najnowsze wpisy.. Podsumowanie wiadomości.. a)Antygona .. 7.Najbardziej kompletny test z lektury Antygona jaki znajdziesz w sieci.. ANTYGONA Lecz miła jestem tym, o których stoję.klatwa.Katalog Joanna Wtulich, 2013-06-21 Stupsk Jezyk rosyjski, Sprawdziany i testy sprawdzian wiadomosci teatr grecki, Antygonateatr w staroZytnej grecji Teatr grecki zostal stworzony dla obrzedow religijnych dotyczacych swiat na czesc boga Dionizosa.Test z lektur "Król Edyp" i "Antygona"!.

2010-05-08 21:14:08; Mieliście sprawdzian ze znajomości ``Ten obcy`` ?

Pytanie 1 /10.. sprawdzian na poczatek antygona ( sprawdzian_na_poczatek_antygona.pdf ) .. skontaktuj sie z nami.Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. 3.Bracia Antygony zgineli w walce bratobojczej.. Lektury Antygona / Antygona.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. stich 4 lata temu.. Czego najbardziej żałuje Antygona, idąc na śmierć?. 2011-11-15 15:18:31; charakterystyka Antygony 2011-02-01 19:02:55; Miał ktoś z was sprawdzian z treści ,, Antygony ''?. Mów głośno, bo ciężkie ty kaźnie Ściągnąć byś mogła milczeniem na siebie.. Wchodzi chor.Sprawdzian.. Otrzymuj osiągnięcia.. 2694 .Sytuacja Antygony i Kreona była bardzo trudna.. Dodawaj wpisy.. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.Ujrzawszy ojca w grocie, gdzie znalazł martwą Antygonę, (powiesiła się na muślinowej chuście), rzucił się na niego z mieczem, a potem, gdy Kreon się uchylił, zadał cios sobie.. Udostępnij.. A. Zaprojektuj plakat przedstawienia teatralnego pt. "Antygona","Antygona" to antyczna tragedia grecka, autorstwa Sofoklesa.. W jaki sposób nie usprawiedliwiała bohaterka decyzji o pogrzebaniu brata?. Obserwuj autorów.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. Oboje należeli do rodu Labdakidów, nad którym wisiało fatum, sprowadzające wiele nieszczęść..

Są rzeczy, które też możesz otagować Sprawdzian z antygony i teatru greckiego?

ANTYGONA O nie!. Zdobywaj obserwujących.. Wprowadził także dekoracje i postacie kobiece, odgrywane jednak przez mężczyzn.Plik SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI "ANTYGONY".doc na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Antygona • Data dodania: 30 paź 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Plik sprawdzian z antygony online.pdf na koncie użytkownika phebechen221 • Data dodania: 27 mar 2016Test z odpowiedziami Powtorzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyswietl pytania.. Autor "Antygony" Sofokles - jeden z trzech największych tragediopisarzy greckich.. Rozpocznij quiz .. Bohaterowie tragedii: AntygonaAntygona musi naruszyc drugie.Test Wiedzy Z Lektury ''Katarynka'' Test Wiedzy Z Lektury ''Katarynka'' Szukaj.. Posty tygodnia.. test > Antygona.. NajpopularniejszeSofokles - Antygona - streszczenie, opracowanie.. Bierzecie udział?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt