Kartkówka z lektury asiunia

Pobierz

Subskrybuj: Komentarze do posta (Atom) PRZYDATNE LINKI.Asiunia - streszczenie utworu Joanny Papuzińskiej.. Lew, czarownica i stara szafa".. Podaj, kto jest autorką książki pt. ,,Asiunia" Preview this quiz on Quizizz.. prosze , pomóżcie, jestem wielka fanka władcy pierscieni i hobbita, i bardzo mi zalezy na dobrej ocenie z tej lektury.. Teksty oparte na cyklu podręczników i ćwiczeń wydawnictw MAC oraz WSiP i MEN Ćwiczenia własne lub pobrane udostępnione z Genially, Wordwall, Learning Apps i innych .Asiunia bardzo uważnie obserwuje świat i stara się jak najwięcej zrozumieć, choć przecież dla tak małej dziewczynki jest to strasznie trudne.. Wzruszająca literatura faktu dla najmłodszych wydana w koedycji z Muzeum Powstania Warszawskiego.Lektury | sameQuizy.. Mały Książę.Asiunia bardzo uważnie obserwuje świat i stara się jak najwięcej zrozumieć, choć przecież dla tak małej dziewczynki jest to strasznie trudne.. Ruletka - Znajomość lektury "Zaczarowana zagroda" Koło fortuny.. Nie była ona moją prawdziwą ciocią, tyl-ko tak kazała do siebie mówić.. Na stronie zamieszczono zdjęcia i materiały własne oraz ilustracje, ćwiczenia i inne materiały pobrane z Google.. "Asiunia" - test Autor: nasza klasa o 21:51.. Jaki jest ulubiony kolor Barbie?. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury AsiuniaPraca z lekturą - Asiunia - Prawda czy fałsz..

Test z lektury Asiunia.

Test ze znajomości lektury kl.IV: " Opowieści z Narnii.. "Janko Muzykant" - test znajomości lektury 8. w każdym tygodniu NOWE materiały!. Lew, czarownica i stara szafa".ponad 1.000 edukacyjnych kolorowanek tematycznych.. "Dziewczynka z parku" - test znajomości lektury 7.. Autorką książki jest Joanna Papuzińska.. Wzruszająca literatura faktu dla najmłodszych wydana została z inicjatywy i we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego.Historia małej Asiuni, dla której wojna zaczęła się tuż po jej piątych urodzinach, gdy pewnej nocy znikła mama i cały dom.. Trzeba było iść spać do cudzego domu, gdzie zamiast mamy była obca pani, obce meble i trzeba było pić mleko z cudzego kubeczka, zamiast z tego co zawsze.2015-09-29 (2014-06-15) Test ze znajomości lektury kl.IV: " Opowieści z Narnii.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość lektury - Test prawda/fałsz, przekształcanie zdań..

Pytania do lektury: Asiunia.

To nowoczesne narzędzie edukacyjne dla pokolenia zawsze online.Jakie mogą być pytania na kartkówce z lektury ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem'' ?. Nauczyciel dba przecież, żeby pytania o treść lektury nie były banalne, a jednocześnie żeby nie były zbyt skomplikowane.. bozenajablonowska2012_78346.. Autorka subtelnie wskazuje, że wojna to zniszczenia, głód , zimno, choroby, lęk przed nalotami, rozdzielenie z rodziną, ale również wspólne zabawy, teatr, nauka i dobrzy ludzie, którzy pomagają przetrwać te trudne lata.Link do zajęć dotyczących lektury "Asiunia" B. Minta.. Podaj, kto jest autorką książki pt. ,,Asiunia" Test z lektury pt:"Asiunia" -Joanna Papuzińska DRAFT.. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Asiunia, które mogą Ci się przydać do powtórki.Oparta na prawdziwych wydarzeniach książka pod tytułem "Asiunia" to historia małej Asi, która przeżyła II Wojnę Światową.Play this game to review World History.. Tradycyjna forma takiej kartkówki przyprawia niektórych uczniów o dreszcze.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Asiunia Joanny Papuzińskiej znajdziecie na streszczenia.pl.Pytania do treści książki "Asiunia".. Prawda: Autorka książki pisze wspomnienia z własnego dzieciństwa, Dziewczynka, która mieszkała z Asiunią przy ulicy Filtrowej miała na imię Ela, Asiunia miała 5 lat, Asia przez jakiś czas mieszkała z rodzeństwem u swojej babci , W Warszawie wybuchło powstanie, Rodzinie bohaterki .czy dobrze znasz lekture asiunia..

"Asiunia" - test znajomości lektury 4.

pomysły na lekcję.. Autorki prezentacji: Edyta Karwowska, Ewa Kempska, Ewa Przybysz-Gardyza.Recenzowana książka: Asiunia autor: Joanna PapuzińskaWykorzystane grafiki z książki wydawnictwa Literatura Maciej .Jak sprawić, żeby kartkówka z lektury stała się dobrą zabawą?. "Kapelusz pani Wrony" - test znajomości lektury 9.Asiunia by Edyta Karwowska on Genially.. Lektura "Pięciopsiaczki" 2c Prawda czy fałsz.3.. "Drzewo do samego nieba" - test znajomości lektury 6.. Czytaliście tą książke jako lekture ?. Nie musisz nic odhaczać.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Lalka.. Gdy mala asia miala kilka lat jej ktaj napadli niemcy.Asiunia test przechodzi naprawdę ciężki: jej rodzina zostaje rozdzielona, traci z oczu rodziców i rodzeństwo.. Raport z ewaluacji wewnętrznej funkcjonowania sieci współpracy i samokształcenia; Ustawa z dnia 22 grudnia 2015 r. o Zintegrowanym Systemie KwalifikacjiĆwiczenia: ASIUNIA.. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.. Asiunia.. Trafia do zastępczego domu, gdzie czuje się obco, ponieważ zniknęły wszystkie elementy codziennego poczucia bezpieczeństwa.. Pewne warszawskie muzeum - Uzupełnianka ortograficzna.Asiunia , to mała Joanna Papuzińska, która opisuje ostatnie półtora roku wojny- które pamiętała..

"orejkowie" - quiz ze znajomości lektury 5.

Nowszy post Starszy post Strona główna.. Brak komentarzy: Prześlij komentarz.. Test z lektury pt:"Asiunia" -Joanna Papuzińska .Czy już te panie z Filtrowej mnie nie chciały, czy gdzie indziej miało mi być lepiej, czy z innego po-wodu, ale znalazłam się na ulicy Alberta, u cio-ci Oli.. Wszystkie.. U cioci Oli spałam na dwóch zsuniętych fo-telach i pierwszej nocy te fotele rozjechały się,Najbardziej kompletny test z lektury Asiunia jaki znajdziesz w sieci.. wg Paulinaolszewska.. Potem jest nieco lepiej, kiedy opiekuje się nią niezłomna duchem ciotka obdarzona pseudonimem Tygrys.Zobacz quiz: Asiunia .. zagadki, ciekawostki, artykuły dla dzieci i rodziców.. Jak nazywa się miś z klapniętym uszkiem?. kilkaset wycinanek, układanek, książeczek i gier planszowych do wydruku.. z gory dziękuje !Start studying Kartkówka 2.. Wyślij pocztą e-mail Wrzuć na bloga Udostępnij w usłudze Twitter Udostępnij w usłudze Facebook Udostępnij w serwisie Pinterest.. Podaj, kto jest autorem książki "Asiunia"?. Ustalamy kolejność zdarzeń - Łamigłówka z hasłem.. Wybierz rodzaj .Eduelo zawiera ponad 22 tysiące zadań i filmów edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych.. "Asiunia" to lektura sugerowana dla klasy 3.. Wszystkie Lalka Mały Książę Hobbit Romeo i Julia Kamienie na szaniec Ania z Zielonego Wzgórza Ten obcy Zemsta Pan Tadeusz Opowieści z Narnii Makbet Charlie i fabryka czekolady Opowieść wigilijna W pustynii i w puszczy.. Jakie mieliście pytania na kartkówce,czy sprawdzianie ?. ponad 350 bajek i opowiadań.. Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Polski Lektura Zaczarowana zagroda..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt