Tkanka nabłonkowa mięśniowa i nerwowa kartkówka

Pobierz

Tkanka nabłonkowa-jest beznaczyniowa, o zwartym układzie komórek, połączonych małą ilością substancji międzykomórkowej.. Tkanka mięśniowa gładka: jednojądrowe komórki wrzecionowatego kształtu, posiadają liczne miofibryle, występują w skórze, drogach oddechowych, naczyniach krwionośnych i limfatycznych, jelitach i moczowodach,(0-1) Tkanka ta wchodzi w skład ścian narządów wewnętrznych.. Treści zaznaczone zawierają informacje ponadprogramowe, są przeznaczone dla osób szczególnie zainteresowanych :) TKANKA .Tkanka mięśniowa poprzecznie prążkowana dzieli się na szkieletową i sercową.. Krótkie omówienie funkcji, budowy i najważniejszych informacji.. To ona nadaje nabłonkowi elastyczność i odporność na wszelkie odkształcenia.A) tkanka nabłonkowa, B) tkanka mięśniowa: - gładka, - poprzecznie prążkowana serca, - poprzecznie prążkowana szkieletowa, C) tkanka nerwowa, D) tkanka łączna: - kostna, - tłuszczowa, - chrzęstna, - krew,!. Kopiuj do moich zasobów Podgląd Udostępnij.. Zawiera nieodpowiednie treści?. TKANKI ZWIERZĘCE (NABŁONKOWE I ŁĄCZNE) BUDOWA KOMÓRKI (jądro komórkowe, wakuole) BUDOWA KOMÓRKI (centriole, mitochondrium, plastydy)ü najstarsza ewolucyjnie jest tkanka nabłonkowa, ma, więc największe zdolności regeneracyjne, bo charakteryzują się mało specjalizacj .. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Tkanki nabłonkowe, mięśniowe i nerwowa ..

Tkanki: nabłonkowa, mięśniowa i nerwowa.

Zbudowana jest z komórek o wrzecionowatym kształcie, które mają jedno jądro komórkowe, pracują wolno i niezależnie od naszej woli.. Występują w ścianach narządów wewnętrznych np. pęcherza moczowego.Start studying Biologia - 2.. Tkanki nabłonkowa, nerwowa i mięśniowa - kartkówka, plik: tkanki-nablonkowa-nerwowa-i-miesniowa-kartkowka.docx (application/vnd.openxmlformats-officedocument .Pobierz kartkówki z całej klasy 6 "Tkanki nabłonkowa, mięśniowa i nerwowa…" grupa 1 i 2 dla klasy 6, .PDF, Materiały dostępne w formacie PDF, gotowe do wydrukowania.. Cecha Tkanka mięśniowa poprzecznie prążkowana szkieletowa serca Kurczy się szybko.. Dla szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych.. Aby umieścić tę prezentację na Twojej stronie internetowej, wystarczy skopiować ten kod HTML i wkleić go na stronie.tkankę nerwowa; Tkanka nabłonkowa: Tkanka nabłonkowa zbudowana jest z jednej, bądź wielu warstw, ściśle do siebie przylegających komórek, osadzonych na cienkiej, białkowo - polisacharydowej warstwie, zwanej błona podstawową.. Tkanka mięśniowa może się kurczyć, dlatego odpowiada za funkcję ruchu..

B. Tkanka mięśniowa gładka.

Krótko, zwięźle i na temat.. Tkanka tworzy mięśnie gładkie, które kurczą się niezależnie od naszej woli.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Archiwum; Spodobał Ci się nasz serwis?. Najmniejsza jednostka strukturalna i funkcjonalna organizmu to .Tkanki zwierzęce klasa 6 quiz.. C. Tkanka mięśniowa poprzecznie prążkowana szkieletowa.. Spojrzymy na podział tkanek i różne.Tkankę mięśniową dzielimy na: gładką i poprzecznie prążkowaną Tkanka mięśniowa gładka - zbudowana jest z komórek mających jedno jądro.. Bez zbędnego gadania za to z mnóstwem po.Zobacz 4 odpowiedzi na zadanie: Biologia - tkanki zwierzęce.. TKANKI ZWIERZĘCE (MIĘŚNIOWA I NERWOWA) TKANKI ZWIERZĘCE (NABŁONKOWE I ŁĄCZNE) maja (26) Motyw Prosty.a) chrzęstna , tłuszczowa , kościowa , łączna b) nerwowa , nabłonkowa , mięśniowa i łączna c) łącząca , mięśniowa i nerwowa 5) Jakie są rodzaje tkanki łącznej?. KOMÓRKI GLEJOWE.. Tagi: pdf, chomikuj, sprawdzian, odpowiedzi do testu, grupa a, grupa b, download, Procenty , sprawdzian , Nowa era , kartkówkiTkanki: nabłonkowa, mięśniowa i nerwowa - kartkówka, plik: tkanki-nablonkowa-miesniowa-i-nerwowa-kartkowka.pdf (application/pdf) Puls życiaTkanki nabłonkowe, łączne, mięśniowe, nerwowe Zawiera 27 pytań..

W tkankach nerwowych są komórki nerwowe i glejowe.

Tkanka mięśniowa: zbudowana jest z silnie wydłużonych komórek zawierających jedno lub wiele jąder.Tkanki zwierzęce powstają w rozwoju zarodkowym, w czasie procesu histogenezy.. Wstaw znak X w odpowiednich miejscach tabeli.. Tkanki kostne i chrzęstne stanowią rusztowanie ciała.. 1 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Quiz w Poczekalni.. Zawiera liczne jądra komórkowe.Play this game to review Biology.. W nabłonku znajdują się naczynia krwionośne i włókna nerwowe.. Komórki tkanki nabłonkowej umieszczone są na błonie podstawnej.. 2021-01-20 07:33:38 Określ czy planula jest organizmem wolnozyjacym czy osiadłym, odp uzasadnij 2020-12-21 11:58:57; 2 przykłady jak przekonać kogoś do honorowego krwiodactwa.. Sposoby hartowania organizmu w zimie,kto może się hartować a kto nie może,dlaczego się hartujemy i po co.. P: FTkanką, której komórki wydzielają duże ilości substancji międzykomórkowej, jest tkanka: (0-1) A) nerwowa B) mięśniowa C) łączna D) nabłonkowa 12.. Skomentuj.. Poleć go na FB .. twórcza, mięśniowa, nabłonkowa, nerwowa łączna, mięśniowa, nabłonkowa, wzmacniająca łączna, mięśniowa, .Tkanka nabłonkowa jest zbudowana z jednej lub kilku warstw komórek.Komórki te ściśle do siebie przylegają.Są one osadzone na jednej, cienkiej warstwie, zbudowanej z białek i wielocukrów, tzw. błonie podstawnej..

D. Tkanka nabłonkowa.

Maja małą szybkość skurczu, ale są zdolne do długotrwałego wysiłku, częstotliwość skurczu jest niezależna od naszej woli.tkanka nabłonkowa, tkanka mięśniowa,tkanka łączna właściwa oporowa płynna i tkanka nerwowa Zawiera 54 pytań.. Wyślij zgłoszenie .Komórki tkanki nabłonkowej ściśle do siebie przylegają, a ilość substancji międzykomórkowej między nimi jest niewielka.. Tkanka łączna wypełnia przestrzenie pomiędzy innymi tkankami, ma .Tkankę mięśniowa dzieli się na: Gładką - komórki tej tkanki są jednojądrowe o wrzecionowatym kształcie, nie mają poprzecznego prążkowania.. A. Tkanka łączna.. Udostępnij.. a) tłuszczowa , chrzęstna , kostna i krew b) łącząca , nerwowa i kościowa c) prążkowana , płaska , wielowarstwowa 6) Z jakich elementów zbudowana jest krew?Tkanka nabłonkowa, tkanka graniczna, nabłonek (łac. epithelium-nabłonek, textus epithelialis-tkanka nabłonkowa) - tkanka zwierzęca.Zawiązki nabłonka pojawiają się już w stadium blastuli, ale może się on różnicować znacznie później z listków zarodkowych: ektodermy, entodermy, mezodermy, albo zależnie od grupy systematycznej zwierząt i narządu.Krótkie korepetycje online z biologii.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Zestaw: "Tkanka nabłonkowa i nerwowa" Statystyki zestawu: Ocena: 7 Zagłosowało: 23 Moje statystyki: nie jesteś zalogowany Zestaw ostatnio rozwiązywany przez: .. Test Tkanka łączna Test Tkanka mięśniowa Test Zmysł wzroku Test Zmysł słuchu Test Wady i choroby oczu i uszu Test Percepcja bodźcówTest Tkanki zwierzęce, podrozdział podręcznika Puls Życia dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.. Wyróżnia się tkankę: nabłonkową, łączną, mięśniową i nerwową.. Oceń ten zasób: Tweet..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt