Test z quo vadis odpowiedzi

Pobierz

", zadał apostoł Piotr Jezusowi Chrystusowi.Rozwiązanie.. Kogo spotkała Ligia na uczcie u Nerona ?. Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych.. Zgodnie z zapowiedzią proponuję Wam dzisiaj test ze znajomości lektury.. a) ponieważ chciał zdobyć serce Ligii b) ponieważ chciał zrobić na złość Neronowi c) ponieważ po spotkaniu z św. Piotrem sam chciał się nawrócić d) został zmuszony przez Petroniusza 3) Dlaczego Poppea oskarżyła Ligię o czary?Plik test quo vadis z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika roy.tan • Data dodania: 30 mar 2017Test Quo vadis, Quo vadis podręcznika Lektury dla Klasa III.. W którym wieku działa się akcja książki?. Gdzie rozgrywa się akcja powieści?. I czegóż się dowiedziałam - że akcja "Quo vadis" rozgrywa się w starożytnej Grecji.. Wpisujcie do testu tylko klasę i numer w dzienniku!. !Test Twojej wiedzy!. II wiek p.n.e. 2.Zadania i testy z języka polskiego na egzamin ósmoklasisty powtórka z polskiego - Quo vadis Henryka Sienkiewicza 2 teksty, 12 zadań z odpowiedziami i wyjaśnieniami.Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań.. Test składa się z 28 pytań.. Dyktuję.. Poniżej znajdziecie arkusze wraz z kluczem odpowiedzi.. Hej , muszę na jutro obejrzeć film'' Quo Vadis "" , ale jest ich tyle ,że nwm , który obejrzeć .Jak myślicie , który jest najbardziej zbliżony do książki macie jakieś propozycje prosze o linki ..

Dobrze pamiętasz Quo vadis?

I wiek p.n.e. I wiek n. e. II wiek n. e. na przełomie 0 i I wieku.. b) szczegółowo opisał topografię Imperium Rzymskiego.. Kto opiekował się Ligią, gdy poznał ją Wincjusz ?. Sprawdź, co pamiętasz i odpowiedz na pytania.. Przeczytaj uwaznie tekst i na jego podstawie wykonaj zadania zgodnie z poleceniami.. Kim dla Marka był Petroniusz?. P F Zadanie 2.. Egzamin ósmoklasisty 2018 CKE - POLSKIQuo vadis opracowanie, streszczenie.. Ligia była zakładniczką z plemienia Ligów, córką króla, oddaną pod opiekę Plaucjuszom, którzy traktowali ją jak córkę.Wypracowania‧Informacje wstępne‧Poczet królów‧Analiza wierszy‧Jak napisać to lepiej‧Don kichotPrzykładowe pytania na sprawdzian z "Quo vadis": Co znaczy "Quo vadis"?. Kto opiekował się Ligią, gdy poznał ją Wincjusz ?. Z przytoczonego fragmentu wynika, że Nerona jako artystę cechuje A. skromność.. Jak nazywali sie przybrani rodzice Ligii?. (0-1)"Quo vadis" H. Sienkiewicza odpowiedz na pytania : 1.. Zapraszamy do naszych zbiorow zgromadzonych w dzialach: Sciagi gotowce wydrukowane, czy tez Ebuda-cd - sciagi na plycie.Pobierz: sprawdzian z quo vadis klasa 7.pdf.. Co zrobił Cezar ze swoją matka?Test - Seria pytań wielokrotnego wyboru.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części..

Co oznacza tytuł, "Quo vadis"?

Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Quo Vadis - Quiz - Test.. I zarządzam sprawdzian.. Skąd i do kogo przybył Marek Winicjusz?. Sympatyczny słonik, który dzięki wielkim uszom nauczył się latać: Dziewczynka, która kryła się w lesie przed złą.Z przytoczonego fragmentu Quo vadis wynika, że inspiracją do spalenia Rzymu była dla Nerona rozmowa z Petroniuszem.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Temat: Test ze znajomości lektury - Henryk Sienkiewicz "Quo vadis".. Kogo obwiniono o podpalenie Rzymu?Test wiedzy z "Quo Vadis".. Powtórz przed sprawdzianem.Test z lektury - Quo Vadis!. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Kto jest przyjacielem Marka Wincjusza ?. Jaki rozkaz, dotyczacy Ligii, wydał Neron?. Co zdobiło ramiona Winicjusza podczas uczty?Z kolei na maturze absolwenci szkół średnich zdawali nieobowiązkowe egzaminy z biologii (rano) i z wiedzy o społeczeństwie (po południu).. ", czyli "Dokąd zmierzasz, Panie?. Wymień czterech pierwszoplanowych bohaterów powieści "Quo vadis".Plik sprawdzian z lektury quo vadis z odpowiedziami.txt na koncie użytkownika pttycakes • Data dodania: 1 kwi 2016Zobacz quiz: "Quo vadis"..

odpowiedź: Pytanie "Quo vadis, Domine?

Kto za odpłatą podjął się odszukać Ligie ?. Tylko jedna odpowiedź jest poprawna.. Zadanie 3.. Kto opiekował się Ligią na dworze Nerona ?. Skąd pochodziła Ligia i dlaczego znajdowala sie w Rzymie?. Quo vadis | Inne lektury • streszczenie • opracowanie • bohaterowie • życie i twórczość autora • test.. Jedyną słuszną.. Test: Marek Winicjusz brał udział w wojnie przeciw: a) Grekom b) Egiptowi c) Hunom d) Partom Rozwiązanie.. W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?. Odpowiedz poprawna: b) - czytaj wyjasnienie.. P F Sytuacja przedstawiona w przytoczonym fragmencie Quo vadis stanowi moment przełomowy w historii miłości Winicjusza i Ligii.. Kim była Pompea?. A i macie może test z ""Quo Vadis , bo jutro mam z tego test ?Czy w całym utworze Quo vadis odnajdujesz takie sytuacje, które potwierdzają tę opinię?. 1) "Quo vadis" to a) Liryka b) Dramat c) Epika 2) Dlaczego Winicjusz przeszedł na chrześcijaństwo?. Jakiego wyznania jest Ligia ?. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Wraz z testem / sprawdzianem / kartkówką jest klucz odpowiedzi bądź przykładowe odpowiedzi (jeżeli chodzi o pytanie otwarte).Sprawdzian wiadomości z "Quo vadis" Grupa 1 1.. Pytanie i odpowiedź.. 8.Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Sienkiewicz w "Quo vadis": a) panoramicznie przedstawił obyczajowość rzymską..

Kto do kogo powiedział "Quo vadis, Domine?"?

Dokończ zdanie.. Co narysowała Ligia na piasku ?. Kto zajął sie Ligią w pałacu Nerona?. B. poczucie humoru.Na początek uczniowie zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego.. 3.Lekcje z lekturą "Quo vadis" - test, wersja B, plik:.Okazało się, że przepisywali z Internetu co się dało, pierwsze lepsze hasła, choćby minimalnie pasujące do pytania.. Poznał ją w domu Aulusa Plaucjusza, gdzie przebywał po wypadku.. Wybierz poprawną odpowiedź, aby kontynuować.Quo Vadis test .. Uzasadnij swoją odpowiedź, przywołując dwa przykłady z powieści.. Kto chronił Ligię?. Kto jest przyjacielem Marka Wincjusza ?. c) szczegółowo opisał historię Imperium Rzymskiego.Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ?. Sprawdźcie się ;) Jest to test składający się z pytań zamkniętych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt