Sprawdzian z lektury mały książe odpowiedzi

Pobierz

Rysunek nr 2, który Mały Książę wykonał, będąc dzieckiem, według dorosłych przedstawiał kapelusz, a co ukazywał, zdaniem małego autora?Podczas pierwszego spotkania Mały Książę poprosił lotnika o: a) narysowanie baranka b) pomoc w odnalezieniu baranka c) wodę d) o nic go nie prosił 4.Mały książe; Nauka: Mały książe Test z lektury szkolnej z odpowiedziami.. Jeśli naprawdę chcemy kogoś poznać, musimy go oswoić, czyli zaprzyjaźnić się z nim.. Dlaczego człowiek z Ziemi znalazł się na pustyni?Plik Mały Książę pytania.pdf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Mały książę • Data dodania: 30 paź 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Proponuję niedługi sprawdzian znajomości lektury Mały Książę.. Mały Książę B. Antoine de Saint- Exupery C.. Na planetę B-612 Mały Książę powrócił dzięki pomocy: statku kosmicznego.. Wąchanie polnych kwiatów.Mały Książę - quiz wiedzy o niezwykłej książce Antoine de Saint-Exupéry.. Sprawdź swoją znajomość fabuły Małego Księcia.. Arkusze CKEStrona 6 z 27 OPOP-200-1904Zadanie 4.. Poznaje się tylko to, co się oswoi.. Składa się on z 5 części - sprawdza znajomość lektury, umiejętność analizy tekstu poetyckiego, umiejętność rozumienia tekstu epickiego, redagowanie zaproszenia, redagowanie rozprawki.Temat zaczerpnięty z "Małego Księcia" umotywować trzeba było jednak w oparciu o inne lektury..

Tak samo liczba odpowiedzi.

Setki pytań, dzięki którym nie umknie Ci żaden szczegół z przeczytanej książki.. Oglądanie zachodów słońca.. Co lubił robid Mały Książę?- 1 p. a) bawid się b) oglądad zachody słooca c) rozmawiad z Różą d) wąchanie polnych kwiatów 4.. Dlaczego Książę postanowił wyjechać z B-612TEST Z "MAŁEGO KSIĘCIA" 1.Planeta Małego Księcia to: A) B 662 B) B 612 C) B 612 D) B 666 2. c) o małych rozmiarach.. karmienie baranka 15.. Aby uzyskać wynik należy wybrać odpowiedź na każde z pytań.. Możesz uzyskać 20 punktów.. Jak wyglądało rozstanie róży i Małego Księcia?. Tak samo, gdy już sprawdzisz odpowiedź.Test wiedzy z lektury - ''Mały Książę'' | sameQuizy.3.. Planeta Małego Księcia była: Ile wulkanów miał Mały Książę?. Celem quizu jest uzyskanie wyniku w oparciu o wybrane odpowiedzi.. otwartego węża boa.. wg Jaskulska1.. c) wodę.. Jaki warunek trzeba spełnić, aby móc kogoś oswoić?. Książę musiał dbać o swój kwiat.. Balladyna: Juliusz Słowacki: Rozwiąż test: W pustyni i w puszczy .Najlepsza odpowiedź.. Testy z lektur szkolnych Znajdziesz u nas profesjonalne testy wiedzy z lektur.. Do zboża.. Klasa 7 Polski.. Liczba pytań w quizie może być dowolna.. Liczba pytań w quizie może być dowolna.. Na każde pytanie można wybrać jedną odpowiedź.3.. Rozwiąż test z lektury i sprawdź!Test Mały książę, Mały książę podręcznika Lektury dla Klasa II..

Zapamiętaj ważny cytat z lektury!

Napisz czego nie robił a) Przykrywał kloszem przed chłodem b) Rozmawiał c) Podcinał pędy 5.. Co lubił robić Mały Książę?. Do pędów róż.. Przygotuj się do sprawdzianu i klasówki.Quiz (albo sprawdzian) to zestaw pytań i odpowiedzi.. Sześcioletni chłopiec D. Pilot 2.Które z wymienionych zajęć było ulubionym zajęciem Małego Księcia?. Egzamin ósmoklasisty 2019 - język polski.. Nie popełnisz tutaj błędu ortograficznego ani żadnego przy pisaniu odpowiedzi, ponieważ odpowiedzi są wybierane z podanych.. Celem quizu jest uzyskanie wyniku w oparciu o wybrane odpowiedzi.. a) bawić się b) oglądać zachody słońca c) rozmawiać z Różą d) wąchanie polnych kwiatów 4.. Uderzaj dłonią w dłoń mówił: A) król B) pyszałek C) pijak D) bankier 5.Dlaczego Mały Książę wyruszył w podróż?. Do obowiązków Małego Księcia należało także: codzienne odkurzanie planety.. Plik zawiera testy / sprawdziany / kartkówki dotyczące lektury jaką jest Mały Książę.. wędrownych ptaków.. Z jednej strony ogarniał go smutek, tęsknota, zaduma, a z drugiej szczęście, bo zdał sobie sprawę, że tam gdzieś, na odległej planecie jest jego Róża, która mimo tego, że wygląda tam samo, jak wszystkie róże w tym ogrodzie, jest jedyna w swoim .Test: Mały Książe - test Opis testu: Na tym teście możesz sprawdzić wiadomości z lektury dla klasy 7 z ,,Małego Księcia"..

Najpopularniejsze lektury.

Podaj w 4 argumentach czy mógł byś przyjaźnić się z Małym Księciem \ Proszę pomocy!Test dotyczący lektury "Mały Książę" Antoine de Saint - Exupery jest przeznaczony dla uczniów klasy II gimnazjum.. Można go też wykorzystać do pracy na lekcji, np. w grupach.. Otocz kółkiem P, jeśli stwierdzenie jest prawdziwe, albo F - jeśli jest fałszywe.. Napisz czego nie robił - 1p.. - Róża przyznała się, że była nie mądra, przeprosiła chłopca, a także życzyła mu szczęścia.13.. Jak nazywała się planeta Małego Księcia?. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.jak co dorośli wyobrażali sobie 1 rysunek chłopca?. b) większej od Ziemi.. W Małym Księciu zestawiono na zasadzie przeciwieństwa świat dziecka Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Gimnazjum Liceum Technikum Polski.Z lektury Mały Książe .. Kto jest narratorem opowieści?. zamkniętego weża boa.. Które z wymienionych zajęć było ulubionym zajęciem Małego Księcia?. Aby uzyskać wynik należy wybrać odpowiedź na każde z pytań.. Na każde pytanie można wybrać jedną odpowiedź.. Planecie Małego Księcia zagrażały: a) słonie.. przeczyszczanie wulkanów.. Test z Lektury Brakujące słowo.. Takie polecenia mogą pojawić się na kartkówce z lektury!. Książę musiał dbad o swój kwiat.. a) Przykrywał kloszem przed chłodem b) Rozmawiał c) Podcinał pędy 5.. Zerówka Dorośli Polski.. Mały Książę pochodził z planety: a) podobnej wielkością do Ziemi..

Po wybraniu odpowiedzi możesz ją nadal zmienić.

Pobierz (docx, 12,3 KB) Podgląd treści.. 3.TEST Z LEKTURY: Mały Książę.. Odkrył ją: A) Grek B) Francuz C) Turek D) Włoch 3.Na planecie posiadał : A) 2 wulkany B) 2 róże C) baobaby D) lisa 4.. Oglądanie wschodów słońca.. Wraz z testem / sprawdzianem / kartkówką jest klucz odpowiedzi bądź przykładowe odpowiedzi (jeżeli chodzi o pytanie otwarte).Mały Książe - test.3.. (1 pkt) Oceń prawdziwość podanych stwierdzeń w odniesieniu do całego utworu Mały Książę.. Znalezienie się w ogrodzie różanym wywołało w Małym Księciu wiele uczuć.. Jak dobrze pamiętasz przygody tajemniczego chłopca z obcej planety?. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Co Mały Książę robił z wulkanami?. Wymień pierwszoplanowych bohaterów Małego Księcia.. Podczas pierwszego spotkania Mały Książę poprosił lotnika o: a) narysowanie baranka.. Co zagrażało planecie?. Test z lektury Mały Książe autorstwa Antoine de Saint-Exupery.test pt Mały Książe Test.. Odczucia Małego Księcia po podróżach - Mały Książę zrozumiał, jak bardzo kocha swoją różę, a także dowiedział się wielu informacji na temat ludzi.. Plan wydarzeń-Mały Książe Połącz w pary.. Liczba pytań: 16 Poziom: Średni Rozwiązany: 80 razy Średnia ocena:Test sprawdzający znajomość treści lektury Antoine de Saint- Exupery, Mały Książę W każdym zadaniu zaznacz poprawną odpowiedź.. Dlaczego Książę postanowił wyjechad z B-612 - 1p.Testy z lektur na najwyższym poziomie!. małego księcia.Przygotuj się do sprawdzianu i klasówki.Mały Książę.. silnego podmuchu wiatru..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt