Kartkówki w pustyni i w puszczy

Pobierz

Popularne quizy w tym tygodniu:W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową.. Chodził do szkoły angielskiej i uwielbiał pływać.Rozdział 1 Staś i Nel rozmawiają o aresztowaniu Fatmy, ciotecznej siostry Mahdiego i samym Mahdim.. 8Zgłoś błąd Jakiej narodowości był ojciec Stasia?. Jakie nazwisko miała Nel?. Edytuj elementy .. Więcej formatów pojawi się w czasie gry w ćwiczenie.. W jakim programie graficznym powinieneś tworzyć miniaturki do quizów?. Pełną niezmiernych trudów i niebezpieczeństw wycieczkę Stasi i Nel można podzielić na kilka faz: wzdłuż Nilu przez Saharę z El-Fajum w Egipcie do miasta Chartum i Omdurman w Sudanie, na południe do Faszody, później do baobabu i Góry Lindego, przez ziemie plemion Wa-hima i Samburu do wybrzeża Oceanu .W pustyni i w puszczy - Motyw wędrówki/wędrowca.. Znasz te książkę jak własną kieszeń!. 6.Lista pytań W pustyni i w puszczy Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań /.. 10 punktów do zdobycia!. Życzę miłego rozwiązywania.. Tekst do zadań 1-11 -Wiesz, Nel - mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki - wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci - tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury..

z lektury "w pustyni i w puszczy" ?

2010-02-25 17:30:43; Test z lektury w pustyni i w puszczy, czy te pytania mogą być na kartkówce?. Staś zabił lwa, później porywaczy.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Rozdział 2 Pan Rawlison i pan Tarkowski, pracujący przy budowie Kanału Sueskiego, mają wyjechać na inspekcję robót prowadzonych przy całej sieci kanałów w okolicach miasta Medinet.. Nauczycielka Nel, pani Oliver, boi się podróży i jazdy na .Problematyka.. Opiekuje się nim ojciec, który jest inżynierem.. Władysław Tarkowski brał udział w: a) powstaniu styczniowym b) Wiośnie Ludów .Pytania do lektury" W PUSTYNI I W PUSZCZY " 2012-06-07 22:14:05; Jakie można zadać pytania na spr.. Rozwiaż quiz, sprawdź swoją wiedzę o lekturze i utrwal wiadomości ze szkoły!Test ze znajomości lektury ,,W pustyni i w puszczy''.. 2011-09-26 19:38:52wiedza z lektury ,,W pustyni i w puszczy'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera(2/6) Opis krajobrazów z powieści "W pustyni i w puszczy", Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lekturySprawdzian z lektury "W pustyni i w puszczy" I.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: W pustyni i w puszczyTest z lektury: "W pustyni i w puszczy" .. Możesz śmiało przystąpić do sprawdzianu z lektury w szkole i niczego nie musisz się obawiać..

Drzewo, w którym mieszkali w puszczy (baobab).

14Zgłoś błąd Ile lat miała Nel?. 2011-12-11 18:00:36; Jakie będą pytania mniejwięcej z lektury "W pustyni i puszczy" ?. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury W pustyni i w puszczya) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Lista pytań z lektury W pustyni i w puszczy.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. w Port-Saidzie|Port-SaidZgłoś błąd Ile lat miał Staś?. pomocy !. Udostępnij Udostępnij wg Kasia8tomczyk.. Pierwowzorem Nel stała się 10 - letnia adoptowana córka przyjaciela Sienkiewicza, zaś pierwowzorem inżyniera Tarkowskiego był inż. Mieczysław Gieniusz, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.Stanisław Tarkowski to czternastoletni chłopiec, główny bohater książki Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy".. Jaką funkcję pełniłbyś na statku pirackim?. Zamierzają zabrać ze sobą dzieci.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.Najbardziej kompletny test z lektury W pustyni i w puszczy jaki znajdziesz w sieci.. Idrysowi i Gebhrowi zależy na tym, by Nel i Staś dotarli do proroka żywi, dlatego nie pozwalają sobie na narażanie ich życia .W pustyni i w puszczy - test wiedzy..

Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.

Gdy się urodził jego matka umarła.. Pozostali uczniowie odgadywali, o jaki wyraz chodzi.Henryk Sienkiewicz drobiazgowo ukazał obszary, do których dotarła młódź.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Wędrówka związana jest z porwaniem.. Staś otrzymał chininę dla chorej Nel, dostali też jedzenie, herbatę, broń proch, kompas itp. 5.. TarkowskiZgłoś błąd; W jakim mieście mieszkali Staś i Nel?. Rozwiąż test!Po wodę chodzili nocą do Nilu.. Opis testu.. RawlisonZgłoś błąd; Jak nazywał się Staś?. Rozpoznasz te koreańskie dramy?. Podczas tej niebezpiecznej podróży bohaterów spotyka wiele ciekawych, ale i bardzo niebezpiecznych przygód.. Tak samo jak moich kolegów i koleżanek z klasy.. Polub.. Głównym motywem jest wędrówka dwójki dzieci - Stasia i Nel - przez afrykański kontynent, najpierw przez pustynię, a potem puszczę.. merken in "Meine Apps""w pustyni i w puszczy" odpowiadjcie na pytania 2011-11-02 13:33:57 "W PUSTYNI I W PUSZCZY " 2010-03-10 18:08:40 JAKIE MIELIŚMY PYTANIA NA KARTKÓWCE Z LEKTURY " W PUSTYNI I W PUSZCZY " ?. Do Pobrania Na Komputer Funkcje Kontakt OEmbed API Plan Szkolny Plany Cenowe Polityka Prywatności Społeczno .W Pustyni i w Puszczy Quiz Wiedzy.. "W pustyni i w puszczy" .. Każda grupa musiała odszyfrować wyraz, a następnie na zasadzie odwróconej kartkówki ułożyć takie pytanie lub polecenie, aby odpowiedzią było odszyfrowane słowo..

Przy czym film zaskarbił sobie niezłą popularność.W pustyni i w puszczy.

Jest to podróż niebezpieczna, ale nie są sami.. Odpowiedz.JAK PRZYGODA, TO TYLKO W AFRYCE!. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Rozwiąż test!Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. .Kultowa Ekranizacja jednej z najpoczytniejszych powieści Henryka Sienkiewicza, która powstała w roku 1911 i była ostatnim ukończonym dziełem pisarza.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.W pustyni i w puszczy jest lekturą którą się czyta w wieku 12 lat.. Test: Kali należał do plemienia: a) Samburu b) Dangalów c) Derwiszów d) Wa-himów Rozwiązanie.. Żył w dostatku w Port Saidzie wraz z małą Angielką Nel.. Rozwiąż test.. Dzieci przemierzają Afrykę, by dostać się do siedziby Mahdiego.. Inne tryby testu.. Sprawdź, ile pamiętasz!. Ja w tym wieku nie potrafiłam przez niż przejść, przydługie opisy przyrody i zbyt szczegółowe opisy różnych zwyczajów czy polityki po prostu nudziły mnie.. Jak dobrze znasz piosenkę "Mały ale wariat"?. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraW pustyni i w puszczy.. Mapa witryny.. Zapasy żywności wzięli ze sobą, mieli również przygotowane w kryjówkach.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt