Pytania do kartkówki z quo vadis

Pobierz

Nie zalecamy stosowania środków chemicznych ponieważ niszczą powłokę ochronną.. Kto podpalił Rzym i dlaczego ?. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Test z lektury "Quo vadis" (Henryk Sienkiewicz).. Ile ich było i do czego były potrzebne?, Który z bohaterów "Quo vadis" był w czasach swej młodości zarządcą Bitynii?, Ilu niewolników miał Petroniusz?, Co oznaczał wyraz "familia"?, Kto powiedział (kiedy i do kogo?. Wschodząca gwiazda.. 17 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Piotra 13.Chilon wraz z innymi Chrześcijanami 14.prosił go o przebaczenie 15.wyrwali mu język i powiesili na krzyżu 16.Ursus musiał uratować ligie która była .Quo Vadis, pytania.. 3.1896: 51: pierwsza pełnometrażowa ekranizacja Quo vadis to: 1. film z roku 1527 reż. anonim.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Play this game to review Other.. Punkty rankingowe: 34.. Rozwiąż test!Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym.. Skomentuj.. Wymień trzy postacie historyczne.. Czy prowadzicie sklep stacjonarny?. Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. (0-1) W wypowiedzi Petroniusza skierowanej do Nerona można zauważyć logiczny .temat wypracowania z "Quo vadis" : Napisz opowiadani.. Uzasadnij ze Makbet jest dramatem szekspirowskim (ce..

pytania do lektury DRAFT.

To nie tylko powieść historyczna z.Milionerzy TVN to teleturniej, w którym należy prawidłowo odpowiedzieć na dwanaście pytań, by wygrać główną nagrodę - milion złotych.. Powtórz przed sprawdzianem.test > Quo vadis.. 17 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne quizy: #gimnazjum #henryksienkiewicz #lektury # .Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. P F Sytuacja przedstawiona w przytoczonym fragmencie Quo vadis stanowi moment przełomowy w historii miłości Winicjusza i Ligii.. P F Zadanie 2.. Test składa się z 12 pytań.. Jednym z nich, ciągle powracającym jest sposób, w jaki pisarz umiejscowił w powieści Chrześcijan oraz ich życie.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Wczesnym rankiem, przed wyruszeniem cesarza do Ancjum, pastuchy z Kampanii przepędzili przez bramę pewną liczbę oślic.. Quo Vadis - streszczenie .. Winicjusz wraca z uczuciem pustki do swego pałacu.. Jak zginął św. Piotr a jak św. Paweł?. Wymień przynajmniej 4 postaci historyczne wymienione w powieści.. Test składa się z 28 pytań.. Zilustruj go innym - niż w przytoczonym fragmencie - wydarzeniem z "Quo vadis".. ):"Życie jest śmiechu warte, dlatego się .2.. Udostępnij.. Istnieje jeszcze jedna korzyść z takiego rozwiązania ± kartkówka z lektury, na której pojawiają się identyczne pytania ± jak te z banku pytań..

Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?"

Tak, sklep stacjonarny Quo Vadis znajduje się w Rzeszowie, ul. Św. Mikołaja 2, 35-001 Rzeszów.. Bezbłędne opracowanie pytań nagradzane jest oceną celującą ± to od lat najlepszy motywator.. "Quo vadis" to lektura wyjątkowa, bo w gruncie rzeczy pierwsza, która swego czasu rozsławiła polską literaturę na świecie.. miiiiiikolaj Wschodząca gwiazda.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Przerwij test.. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. Zdobyte odznaki: 1.. Pytanie 1 /16.. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?. 24 przed naszą erą.. Kim byli rodzice ligii (ci prawdziwi) 4.. Opisz kto i w jaki sposób uratował Ligię na arenie.. Załącznik 3: Lekcja piąta dotyczy systemu wartości zawartego w "Quo vadis".Test zawiera 23 pytań.. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. Udostępnij.. Uczeń który lekturę przeczytał pamiętał ileś tam wątków które nie były umieszczone w streszczeniach.Należy jedynie delikatnie przetrzeć obrazek z kurzu.. Andrzej WajdaQuo vadis, zawsze realizuje nastepujace zagadnienia: 1) Quo vadis jako powiesc historyczna, kiedy zwracam uwage na to, ze utwor poetycki to nie jest podrecznik do historii, jednoczesnie omawiam cechy gatunkowe, 2) jeden dzien z zyciaMoja polonista w liceum miala swietny sposob na kartkowki zZadaj pytanie Pytania..

Rozwiąż test!Quo vadis - test.

Dlaczego Neron chciał zobaczyć palące się miasto?Przykładowe pytania po przeczytaniu lektury H.Sienkiewicza .. Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. Napisz opowiadanie twórcze, odwołując się do poznane.. Ktoś napisze plan wydarzen mit o syzyfie?Pytania otrzymuje każdy uczeń przed rozpoczęciem czytania.. Na pamiątkę powyższej legendy, niedaleko bramy Kapeńskiej, gdzie według wierzeń chrześcijan spotkanie Chrystusa z Piotrem miało miejsce, wybudowano małą kapliczkę, a nad jej drzwiami powieszono właśnie słynny napis.Z przytoczonego fragmentu Quo vadis wynika, że inspiracją do spalenia Rzymu była dla Nerona rozmowa z Petroniuszem.. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu: Tel: 535-744-244"Quo vadis" - napis na tabliczce.. Zobacz więcej.. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. Przetestuj swoją znajomość Dziadów część II.. Do podanej tezy sformułuj argument.. W ponownym odszukaniu swej miłości pomaga mu znów Chilon.. Artur_Ostaszewski 3 lata temu.. T - Pytania i odpowiedzi - Język polskiPodczas czytania "Quo vadis" nasunęło mi się kilka zastrzeżeń..

2.Quo vadis - test wiedzy.

W czym kompała się żona Nerona.. Ligia zostaje narzeczoną Marka.. W którym roku Quo Vadis napisane przez H. Sienkiewicza otrzymało nagrode nobla.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. 5.Kto to był:-Eunice-Ursus-Akte-Kroton - chryzestemis Pomponia Grecyna 7.. Jest ich zdecydowanie mniej.Zadaj pytanie; Baza wiedzy / Język polski / Streszczenia.. Kim był dla Winicjusza .pierwsze wydanie książki Quo vadis miało miejsce w roku: 1.. 70 naszej ery.. Kto jest głównym bohaterem utworu?. Zawodnik ma zawsze cztery odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa, a w drodze do zwycięstwa może skorzystać z trzech kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".. Załącznik 2: Lekcja trzecia i czwarta to lekcje poświęcone charakteryzowaniu bohaterów powieści.. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. 6th - 1st grade .1.Petroniusz 2.Ursus (tu nie jestem pewny) 3.chrześcijanka 4.Akte 5.Winicjusza 6.Chilon 7.rybę 8.aby posłuchać nauk św. Piotra 9.aby pomógł jej w porwaniu Ligii 10.do Ancjum 11.dowiedział się że Rzym płonie 12.św.. Test ze znajomości Dziadów cz. II Adama Mickiewicza.. Neron, który jest zafascynowany tym wynikiem z samych streszczeń .. (jutro kartkówka ) Odpowiedz.. Zadawała pytania ogólne typu "w jakich sytuacjach pojawiały się w Quo Vadis ryby - opisz" .. Zakochany rzymianin udaje się do chrześcijan, gotów poślubić dziewczynę, co spotyka się z ich aprobatą.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Napisz do nas.. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!. 3. film polski z 1998 roku reź.. odpowiedzi: 0.. Wiele dowiedziałem się także o Rzymianach, ich barwnym życiu, domach urządzonych w przepychu, sposobach, w jakich się do siebie odnosili.Moja polonista w liceum miała świetny sposób na kartkówki z lektur..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt