Test z lektury romeo i julia z odpowiedziami

Pobierz

Przerwij test.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Odpowiedzi: Rząd I 1. a) Merkucjo b) Marta c) Aptekarz d) Tybalt e) Samson / Grzegorz 2.. Julia miała pozostać w "pozornym stanie nagłej śmierci" przez: a) 42 godziny b) 24 godziny c) 12 godzin 4.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań.. Dorota 5 lat temu.. mów!. A to zdarzało się wtedy, gdy bogaty chłopiec żenił się z biedną dziewczyną lub odwrotnie.. Dramat składa się z: a) trzech aktów b) czterech aktów c) pięciu aktów 3.. Wszystkie cytaty zaczerpnięto z: William Shakespeare, Romeo i Julia, tłum.. Julia miała pozostać w "pozornym stanie nagłej śmierci" przez: a) 42 godziny b) 24 .Romeo i Julia - Wiliam Shakespeare Mamy dla was najpopularniejsze przez nauczycieli testy / sprawdziany / kartkówki z lektury Romeo i Julia.. Przestań mię dręczyć.. Zawiera 15 pytań.. [przypis edytorski] Romeo i JuliaWydanie Romea i Julii kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Przez kogo Romeo przekazał Julii informacje o terminie i miejscu ich ślubu ?. Biografie (310) Dla dzieci (1153) Edukacja (821) Filmy i seriale (6190) Finanse (124) .. Renesans » Barok » Oświecenie » Romantyzm » Pozytywizm » Młoda Polska » XX-lecie międzywojenne » Współczesność » Lektury szkolne ..

Stanisław Barańczak, Kraków 2006.Test romeo i julia.

Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".Wybierz test z rozdziału Romeo i Julia lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa I Gimnazjum.. Odpowiedzi udziel w komentarzu do tego posta.. Romeo i Julia przedstawia historię tragicznej miłości dwojga młodych ludzi, którzy stali się wzorcami romantycznych kochanków.. Gdzie po raz pierwszy Romeo pocałował Julię ?. Komu pierwszemu zdradza Romeo, że kocha Julię ?. Romeo i Julia - Lektury - Język polski dla Klasa I Gimnazjum - Klasowka.onet.pl Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.Romeo, Julia, ich rodzice, ojciec Laurenty, Tybalt, Merkucjo, Parys, służący Romea Baltazar i służąca i piastunka Julii Marta.. Akcja utworu rozgrywa się w: a) Wenecji b) Weronie c) Weronie i Mantui 2.. PS: ludzie jak widzicie, że ktoś już podzielił się z innymi cenną wiedzą, że jednak Szekspir to autor ''Romea i Julii'' to nie piszcie tego 10 razy XDDSprawdź co zapamiętałeś z lektury pt. '' Romeo i Julia ''.a) Romeo i Benvolio siłują się dla zabawy b) Matki Romea i Juli wdają się w sprzeczkę na placu targowym c) służący z domu Capuletich i Montekich prowokują się wzajemnie do walki na miecze d) Opiekunka Julii zarzuca jej ojcu że jest zbyt surowy 3) Ile lat ma Julia ?. Mam-że wraz ęczyć¹⁴ i mówić?.

Plik zawiera testy / sprawdziany / kartkówki dotyczące lektury jaką jest Romeo i Julia.

Gdzie Romeo pojedynkował się z Parysem?. Wraz z testem / sprawdzianem / kartkówką jest klucz odpowiedzi bądź przykładowe odpowiedzi (jeżeli chodzi o pytanie otwarte).Romeo z Montekich i Julia z Kapuletów.. W ostatnim pytaniu wszystkie odpowiedzi są za 10 punktów.. Kto udzielił im ślubu ?. Dlaczego Romeo zabił Tybalta - kuzyna Julii ?. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.6.. Za każde pytanie można zdobyć 10 punktów.. Jakie są najsłynniejsze sceny z Romea i Julii?test nie jest zły, ale z ortografią jest problem i z jednym pytaniem.. Jak sądzisz, dlaczego losy Romea i Julii stały się inspiracją dla artystów?. Napisz do nas.. składa się z 3 aktów składa się z 5 rozdziałów Składa się z 5 aktów Składa się z 4 opowiadań o głównych bohaterach.. Za kogo Capuleti chcieli wydać Julię?. Dramat składa się z: a) trzech aktów b) czterech aktów c) pięciu aktów 3.. Możesz zdobyć 20 pkt.. Montekich i Capuletich AD 2.TEST SPRAWDZAJĄCY ZNAJOMOŚĆ LEKTURY "ROMEO I JULIA" W. SZEKSPIRA GR.. Niektórzy badacze twórczości Williama Shakespeare'a, dostrzegając wielkość dramatu Romeo i Julia, sugerują, że być może pierwotnym zamiarem autora było napisanie komedii.Dopiero w trakcie tworzenia dzieła zmieniła się jego koncepcja, co miałoby wynikać z braku doświadczenia pisarskiego.Plik test z lektury romeo i julia z odpowiedziami.txt na koncie użytkownika darkhy • Data dodania: 21 mar 2016 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Kto miał kartkówkę z lektury Romeo i Julia?.

- Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest z lektury: "Romeo i Julia".

Kto udzielił ślubu Romeo i Julii?. To może zdziwi współczesnego czytelnika - niespełna czternaście.. Lektura z opracowaniem w księgarni internetowej tantis.pl Szybka wysyłka!Pobierz darmową ściągę - wszystkich streszczeń - - Julia 9. we czwartek 10. wypił truciznę Rząd II 1. a) Eskalus b) ojciec Laurenty c) Parys d) Benwolio e) Baltazar 2.. Kiedy i gdzie odbył się ślub Romea i Julii ?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. ¹³amalgam — tu: plaster zmiękcza ący.. 42 godziny 6. franciszkanów 7. w Rozalinie 8.. Dorota.. Akcja utworu rozgrywa się w: a) Wenecji b) Weronie c) Weronie i Mantui 2.. Jak zbudowany jest utwór?. W dawnych czasach największym grzechem, jaki mogli popełnić młodzi, był mezalians.. Co było następstwem miłości zwięczonej śmiercią dzieci obu rodów?. Romeo 6 .» Strona główna » Język polski » Renesans » Romeo i Julia.. Kogóż to kochasz?. 9474 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Pytanie 1 /10.. Strona serwisu Gimnazjum w Radziłowie.. a) 14 b) 20 c) 16 d) 18 4) Gdzie poznali się Romeo i Julia?Plik test z lektury romeo i julia odpowiedzi.pdf na koncie użytkownika spalapr22 • Data dodania: 31 mar 2017.. Romeo i Julia mieli jednak inny problem.Emocje w dramacie Romeo i Julia..

pomozcie kto mi rozwiąze test o romeo i juli TEST SPRAWDZAJĄCY ZNAJOMOŚĆ LEKTURY "ROMEO I JULIA" W. SZEKSPIRA GR.

W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Sprawdź niskie ceny i kup Romeo i Julia.. 9474 Obserwuj autora Zobacz profil .. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu Pytania zawarte w teście W teście Romeo i Julia - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania:"Romeo i Julia test" to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które potrzebują szybko zaznajomić się z historią Romea i Julii, poznać postaci czy przypomnieć sobie poszczególne wydarzenia.. Co skłoniło Romeo do próby samobójstwa?. MILIONERZY— Bajki z .TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY "ROMEO I JULIA" Wyniki w sieci .. Gdzie Romeo poznaje Julię?. ęczeć.. [przypis redakcy ny] ¹⁴ ęczyć — dziś popr.. Kto zabił Tybalta?. Albo wymyślcie jakieś pytania do tej lektury i odpowiedzcie na nie 2011-01-24 19:44:32 napisz streszczenie lektury ,, Romeo i Julia '' 2009-04-27 14:48:04Lektury Romeo i Julia / Romeo i Julia..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt