Test z lektury opowieść wigilijna klasa 7

Pobierz

Kazał mu wyjść.. Warto więc przypomnieć sobie jej najważniejsze treści.Lektury uzupełniające w klasie 7 w roku 2020/2021.. a) o Jagienkę ; b) o Danuśkę ; c) o honor rycerski ; d) żadna z odpowiedzi nie jest prawidłowa .. KLASA 7: "Opowieść wigilijna" - test 1.Test ze znajomości lektury Karola Dickensa pt. "Opowieść Wigilijna" - test Sprawdź swoją wiedzę z lektury pt. "Opowieść Wigilijna"!. Zaproszony przez kuzyna na Wigilię, Scrooge: a) zgodził się z radością, b) niegrzecznie odmówił wizyty, c) grzecznie odmówił wizyty, d) zgodził się niechętnie.. Klasa 7.Kto by mi napisał sprawozdanie z lektury pt;"opowieść wigilijna "?. a) Bob Cratchit b) Jakub Marley c) Dolly Bantry 4) Jakie jedzenie było opisywane w książce?. Sprawdź, ile pamiętasz z tej powieści!. A. Christie - wybrana powieść kryminalna; E. Hemingway - Stary człowiek i morze; H. Kellerr - Widzieć przez trzy dni; N.H.. Brakuje odpowiedzi.. PRACA KLASOWA SKŁADA SIĘ Z DWÓCH CZĘŚCI.. Multibook Świat w słowach i obrazach.. Powodzenia!. d) Kolegą z pracy w składzie Feezwiga.Test z lektury "Opowieść wigilijna" Ch.. b) w Londynie.. Artysta - Sławomir Mrożek; Balladyna - Juliusz Słowacki; Kamienie na szaniec - Aleksander Kamiński; Mały Książę - Antoine de Saint-Exupéry; Opowieść wigilijna - Charles DickensCharles Dickens, "Opowieść wigilijna" , 3 Relacje międzyludzkie , Klasa 7 Nowa edycja , NOWE Słowa na start!.

Dickensa Opowieść wigilijna.

Wśród żywiołów morza w Żegludze Adama Mickiewicza.. Świadczy to o tym, że pisarz włączał w dwoje książki doświadczenia z własnego życia, one poddawały mu pomysły na książki.Lektury obowiązkowe klasa 7-8.. Główny bohater był:Quizy i testy z lektur szkolnych - klasa 7 szkoły podstawowej.. Warto więc przypomnieć sobie jej najważniejsze treści.Test sprawdzający znajomość treści lektury.. a) od Powały z Taczewa i nazwał go Turek ; b) od Juranda i nazwał go Hlawa ; c) od Jagienki i nazwał go Głowacz.. Jak ma na imię główny bohater?. Klasa 71) Podaj autora książki a) Karol Dickens b) Stefan Żeromski c) Henryk Sienkiewicz 2) Ile było duchów (razem z Marleyem) ?. 8.Opowieść Wigilijna" Opowieść wigilijna opowiada o Ebenerze Scrooge'u, który pracuje w kantorze.. Jak się nazywa pomocnik głównego bohatera?. a) długo siedział w kantorze b) zjadł kolację u Freda c) był sternikiem na statku rybackim d) spotkał się z żoną 9. a) Pudding b) Indyk c) Barszcz z uszkami 5) Co powiedział trzeci duch?20.Jak się zachował Fred gdy jego wuj wszedł do jego domu?. Jak się nazywa główny bohater opowiadania .. "Opowieść wigilijna" (lektura obowiązkowa) - test podsumowujący (wersja A), plik: -opowiesc-wigilijna-lektura-obowiazkowa-test-podsumowujacy-wersja-a.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!Co robili goście w domu Freda po wieczerzy wigilijnej?.

Opowieść wigilijna.

, Język polski , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plE-podręcznik (flipbook) Świat w słowach i obrazach.. to pilne!. a) Przyjacielem z dzieciństwa.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Gdzie rozgrywa się akcja?. śpiewali, tańczyli i grali w przeróżne gryTest wiedzy z lektury - "Opowieść wigilijna".. Jego wspólnik - Jakub Marley, zmarł przed 7 laty (ale w niektórych książkach pisze, że umarł przed 5 laty).. UWAGA!. Kleinbaum - Stowarzyszenie Umarłych Poetów; B. Obertyńska - Z domu niewoli (fragmenty) H. Sienkiewicz - Krzyżacy; M.Wańkowicz - Ziele na kraterze (fragmenty)Test ze znajomości lektury Opowieść wigilijna Rząd A Rozwiąż test - odpowiedzi zapisz na karcie odpowiedzi.. Test składa się z 15 pytań.. Co pokazał Ebenezerowi Duch Przyszłych Wigilii?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Przewiń.. Gdzie główny bohater spędził Wigilię Bożego Narodzenia?. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Opowieść wigilijnaRozwiąż test: Opowieść wigilijna: Karol Dickens: Rozwiąż test: Hobbit, czyli tam i z powrotem: John Ronald Tolkien: Rozwiąż test: Świętoszek: Molière: Rozwiąż test: Krzyżacy: Henryk Sienkiewicz: Rozwiąż test: Zaczarowana zagroda: Alina i Czesław Centkiewiczowie: Rozwiąż test: Cukierku, Ty łobuzie!.

Jakim gatunkiem jest "Opowieść wigilijna"?

b) Sąsiadem z kamienicy.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Regulamin‧PowtórzenieLektura 7-8 - Opowieść wigilijna, Charles Dickens.. O kogo Zbyszko bił się z Cztanem i Wilkiem ?. PIERWSZA TO PYTANIA NA, KTÓRE POWINIENEŚ UDZIELIĆ ODPOWIEDZI.. Od kogo , Zbyszek dostał giermka i jak go nazwał ?. Akcję umieścił na obrzeżach Londynu - Camden Town, gdzie zamieszkała jego rodzina - tam umieszcza rodzinę biednego Tima.. Scenariusz lekcji.. c) w Nowym Jorku.. Klasa 7, temat: Adam Mickiewicz - Żegluga.. kto by mi napisał sprawozdanie z lektury pt;"opowieść wigilijna "wyjaśnij dlaczego każdy powinien ją przeczytać .Nie mam pomysłu jak to napisać :( chciała bym abyście to napisali swoimi słowami a nie skopiowali z jakiejś stronki .Archiwa: Lektury - notatki.eu.. Poproszony o wigilijny datek naKarol Dickens napisał Opowieść wigilijną w 1843 roku.. Przyjął go i zasiedli do klacji.. Akcja powieści rozgrywa się: a) w XX wieku b) w XIV wieku c) w XIX wieku d) w XVIII wieku 8.. Który duch jako pierwszy ukazał się Scrooge'owi?. Dlaczego ukochana Scrooge'a go zostawiła?. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. Tagi dla tego testu: .1) Akcja "Opowieści wigilijnej" rozgrywa się: a) w Paryżu..

Jest to jedna z lektur obowiązkowych w klasach 7-8.

Co stanowiło najwyższą wartość w życiu Scrooge'a?. Poniżej znajduje się test z Opowieści wigilijnej, Charlesa Dickensa.. Co ukazał głównemu bohaterowi duch teraźniejszości?Praca klasowa dotycząca lektury Ch.. DRUGA TO ZREDAGOWANIE DŁUŻSZEGO WYPRACOWANIA ZGODNIE Z PODANĄ FORMĄ.. Poniżej znajduje się test z Opowieści wigilijnej, Charlesa Dickensa.. d) w miasteczku Szkocji.. 2) Kim był Marley dla Scrooge'a?. CZĘŚĆ PIERWSZA ODPOWIEDZ NA PYTANIA: 1.6.. E-ćwiczenia - zestaw do tematu dostępny pod linkiem Zobacz materiały dodatkowe na końcu lekcji.. Język polski Klasa 7 i 8 Lektury Notatki z języka polskiego.. Rozwiąż test z lektury i sprawdź, czy jesteś gotowy na sprawdzian.Najbardziej kompletny test z lektury Opowieść wigilijna jaki znajdziesz w sieci.. a) 6 b) 3 c) 4 3) Kto NIE występował w książce?. Jest to jedna z lektur obowiązkowych w klasach 7-8.. POWODZENIA..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt