Sprawdzian z treści lektury quo vadis

Pobierz

Sprawdź się!. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 5.Kto to był:-Eunice-Ursus-Akte-Kroton - chryzestemis Pomponia Grecyna 7.. Do czego służyła lektyka?Sprawdzian znajomości lektury "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.. Test: Sienkiewicz, pisząc "Quo vadis" inspirował się obrazami "Uczta Nerona" oraz "Pochodnie Nerona" namalowanymi przez: a) Jana Matejkę .Quo Vadis, pytania.. Artur_Ostaszewski.. 17 Obserwuj .Sprawdzian z treści lektury "Quo vadis" H. Sienkiewicza Gr.1 Imię i nazwisko: 1.W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?. Wyślij zgłoszenie.. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Test składa się z 28 pytań.. W związku z tym, że powątpiewałam w skuteczność moich metod perswazji i po to, by utrwalić treść książki, zaserwowałam uczniom cztery godziny filmu.. To nie tylko powieść historyczna z.Quo vadis, zawsze realizuje nastepujace zagadnienia: 1) Quo vadis jako powiesc historyczna, kiedy zwracam uwage na to, ze utwor poetycki to nie jest podrecznik do historii, jednoczesnie omawiam cechy gatunkowe, 2) jeden dzien z zyciaMoja polonista w liceum miala swietny sposob na kartkowki zQuo Vadis - streszczenie.. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?. 17 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Kim byli rodzice ligii (ci prawdziwi) 4..

... 83% Opracowanie lektury pt. "Quo Vadis".

Znaczenia wielu kłopotliwych słów objaśnione są na dole każdej strony.. Kogo spotkała Ligia na uczcie u Nerona ?. Udostępnij.. Dlaczego Neron chciał zobaczyć palące się miasto?Sprawozdanie z lektury Quo Vadis.. Pytanie 1 /16.. Jakiego wyznania jest Ligia ?. Polecane teksty: 84% "Non Omnis Moriar", .. Kto jest głównym bohaterem utworu?. 10 Obserwuj autora Zobacz profil Masz świetny pomysł na quiz?. Test składa się z 12 pytań.. Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. Kto jest przyjacielem Marka Wincjusza ?. 1. kto napisał Quo Vadis 2.. Do jakiego rodzaju literackiego należy "Quo vadis" H. Sienkiewicza?. Gdzie po raz pierwszy Winicjusz spotkał Ligię .Test z lektury "Quo vadis" (Henryk Sienkiewicz).. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Katalog Kazimierz Mazur, 2011-03-08 kolbuszowa Język polski, Sprawdziany i testy Quo vadis - test z lekturyPytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ?. Język utworu Sienkiewicza nie jest łatwy, ale osobie zainteresowanej treścią, czytanie nie sprawia większych problemów.. Udostępnij.. TEST Z LEKTURY: "Opowieści z Narnii.. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. Kto podpalił Rzym i dlaczego ?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. ZdrowiePetroniusz obudził się zaledwie koło południa i jak zwykle, zmęczony bardzo.. Przerwij test..

Powtórz przed sprawdzianem.Test z lektury - Quo Vadis!

Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Quo vadis | Inne lektury • streszczenie • opracowanie • bohaterowie • życie i twórczość autora • test.. Kto przyjechał do Doliny Muminków razem.Przykładowe pytania po przeczytaniu lektury H.Sienkiewicza .. Sam mówił, że rankami budzi się jakby zdrętwiały i bez możności zebrania myśli.Quo vadis Petroniusz¹ obudził się zaledwie koło południa i ak zwykle, zmęczony bardzo.. Pojawiły się momenty, które zostały pozbawione szczegółowych opisów.Plik test quo vadis z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika roy.tan • Data dodania: 30 mar 2017Wydanie Quo vadis kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Poprzed-Zdrowie niego dnia był na uczcie u Nerona², która przeciągnęła się do późna w noc.. poleca 81 % .. Oglądali.Plik sprawdzian z tresci lektury quo vadis.zip na koncie użytkownika phirra_luthue • Data dodania: 17 paź 2015 Lektura "Quo vadis" to: liryka; epika; dramat; Sprawdź się w poniższych tematach: Muminki 2.. Artur_Ostaszewski 3 lata temu.. Sam mówił, że rankami budzi się akby zdrętwia-"Quo vadis" Test wiedzy z lektury "Quo vadis".. Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań..

Rozwiąż test!Lektury Quo vadis / Quo vadis.

Obserwuj autorów .Quo vadis - test wiedzy.. Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!. Testy \ Lektury szkolne \ Quo vadis - Henryk Sienkiewicz; Quo vadis - Henryk Sienkiewicz, test z lekturyHenryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym.. Wymień trzy postacie historyczne.. W czym kompała się żona Nerona.. Kto opiekował się Ligią na dworze Nerona ?. Kim dla Pana Paszczaka jest Panna Paszczakówna?. Skomentuj.. Skomentuj.. Kto opiekował się Ligią, gdy poznał ją Wincjusz ?. Proponuję sprawdzian znajomości "Quo vadis", jeśli dana klasa zdecydowała o opracowaniu tego dzieła.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. W którym roku Quo Vadis napisane przez H. Sienkiewicza otrzymało nagrode nobla.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.To on jest .a) 63- 68 r.n.e Dubai b) 1980- 1995 r.n.e Wenecja c) 63- 68 r.n.e Rzym d) 68- 88 r.n.e Paryż 4) Podaj dwa główne wątki w ,, Quo Vadis ".. No i nastał dzień omawiania.. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się Załóż konto.. Od pewnego czasu zdrowie ego zaczęło się psuć..

Zawiera nieodpowiednie treści?

bo będzie sprawdzian z treści", "czytajcie, bo będzie na egzaminie").. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Książka zawiera pełen tekst lektury.Henryk Sienkiewicz Quo vadis Rozdział pierwszy 1.. "Quo vadis" to lektura wyjątkowa, bo w gruncie rzeczy pierwsza, która swego czasu rozsławiła polską literaturę na świecie.. Poprzedniego dnia był na uczcie u Nerona, która przeciągnęła się do późna w noc.Od pewnego czasu zdrowie jego zaczęło się psuć.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Kto za odpłatą podjął się odszukać Ligie ?W gimnazjum obowiązkowo należy omówić jedną z powieści Sienkiewicza.. pytanie 1 z 15..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt