Antygona sprawdzian po omówieniu

Pobierz

Buntuje się przeciwko swemu przeznaczeniu, ale zaznacza, że jeśli jest ono zrządzeniem bogów, postara się "znieść w ciszy cierpienie".. Podsumowując powyższe rozważania, sądzę, iż " Antygona " Sofoklesa jak najbardziej powinna znajdować się na liście lektur szkolnych.. Wspomina przekleństwo ciążące nad jej rodem, porównuje się z cierpiącą po stracie dzieci Niobe.. Widno, że zbadać chciałby nasze .Antygona po tym, jak pochowała jednego ze swoich braci, którego uznano za zdrajcę, zostaje skazana na śmierć, ponieważ zrobiła to wbrew woli władcy.. EPEJZODION III - Hajmon występuje w obronie Antygony.. Otchłań otwiera się przed tobą, śmierć wyciąga po ciebie ręce i grób cię czeka.. 2011-11-06 19:11:54 charakterystyka antygony 2009-09-30 17:03:12Antygona żali się na swój los: nie zdążyła nacieszyć się światem, a już musi umierać.. Bardzo kocha Antygonę, boi się o jej życie i występuje w jej obronie.. 4.Pogrzebu Polinika dokonała Antygona.. Kreon, oburza się radami syna, i skazuje Antygonę na zamurowanie żywcem.Plik SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI "ANTYGONY".doc na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Antygona • Data dodania: 30 paź 2011Sprawdzian z treści lektury "Quo vadis" H. Sienkiewicza Gr.1 Imię i .. biada ci, Antychryście!. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie twój wynik zanotowany zostanie w bazie..

Jego ...Jakie moga być tematy na wypracowaniu po omówieniu książki " Romeo i Julia" ?

6.Kreon o pochowanie zmarłego podejrzewał strażników.. Epejsodion III: Hajmon, jako narzeczony Antygony - broni jej.. To ściąga na Kreona liczne nieszczęścia.. Arkusz uwzględnia zadania typowe dla sprawdzianu po klasie VI(zadania zamknięte, zadania z luką, zadania dłuższej wypowiedzi pisemnej, zadania na dobieranie) i jest formą wprowadzenia uczniów kl. IV w specyfikę .Katalog Agnieszka Mróz, 2010-05-10 Chełm Język polski, Sprawdziany i testy Sprawdzian dla klasy IV ze znajomości "Pinokia".-sprawdzian wiadomości po omówieniu lektury .. Panel sterowania dotyczy wyłącznie autora testu.Lektury Antygona / Antygona.. Przychodzi królewski syn - Hajmon.. Pomimo próśb o ułaskawienie jej narzeczonego, syna Kreona, kara zostaje wykonana.. Uważa, że lud jest po stronie dziewczyny, a boi się swego władcy.. 7.Hades był bogiem świata podziemnego i zmarłych.. Hajmon kocha także ojca.. Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 12846 razy.. Zarzuca ojcu działanie wbrew woli ludu, który opowiada się po stronie Antygony.. Tak było również w tym przypadku, gdyż historię Antygony oparł na micie, opowiadającym dzieje rodu Labdakidów.Antygona - pozostali bohaterowie Hajmon - syn Kreona, narzeczony Antygony.. Biada ci żywy trupie, albowiem umrzesz w przerażeniu i potępiony będziesz na wieki!"..

Pierwsze słowa, jakie padają z jego ust, świadczą o jego uległości w stosunku do Kreona.Test po omówieniu Małego Księcia.

Jest jednym z siedmiu zachowanych w całości utworów tego twórcy.. Epeisodion I pozwala poznać intencje i logikę decyzji Kreona.. Uznałam za istotne rozpatrzenie konfliktu między Kreonem a Antygoną z uwzględnieniem analizy motywów działania bohaterów.. Pytanie 1 /10.. Dlaczego Piotr Apostoł postanowił wrócić do Rzymu?. Przerwij test.. Zacznę od sprawy / po pierwsze / po drugie / tyle o.. / z kolei / przejdę do / z jednej strony / z drugiej strony / i jeszcze jedno / to kolejny argument / następna sprawa [lub kwestia] / przedstawiłem jeden punkt widzenia / teraz przejdę do omówienia… sądzę, że / myślę, że .Szybkie streszczenie szybkiej lektury, najważniejsze informacje i przebieg tragedii antycznej Antygona :D Materiał jest luźnym powtórzeniem przed Maturą, Spr.Tytuł: Antygona - powstanie w 442 p.n.e.; wystawiana między 442 a 440 p.n.e., gdy Sofokles miał już ponad 50 lat.. blocked odpowiedział(a) 07.04.2010 o 17:11 Antygona rozmawia z siostra, Ismeną na temat rozkazu wydanego przez króla, Kreona.Chór Starców współczuje Antygonie, uznaje ją za winną, lecz wyjaśnia, że jej tragiczny los jest następstwem klątwy jej rodu (cytat)..

Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. HENRYK SIENKIEWICZ "LATARNIK ...1.Antygona jest siostrą Ismeny 2.Akcja utworu dzieje się w Tebach.

Antygona " jest bardzo krótką lekturą, więc uczeń zaczyna ją czytać.. Nowy władca przemawia do Tebańczyków, z treści możemy się domyślać, że to w większości starszyzna.. Sofokles często czerpał inspiracje z mitologii.. - Los Hajmona, który musi wybrać między miłością do Antygony i uczciwością, a lojal nością wobec ojca (Kreon), tyrana.. JestTeatr w starożytnej Grecji, "Antygona" Sofoklesa - omówienie.. 3.Bracia Antygony zginęli w walce bratobójczej.. Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>> * szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie.Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi nacisnij przycisk "Do oceny".. Uczciwość nakazywała mu stanąć po stronie dziewczyny ale strach przed ojcem był równie silny.Po twardym zno u i po walce krwawe Rzezi wspomnienie niech serca nie mroczy; Idźmy do świątyń, a niecha na przedzie Teb skoczny Bakchus¹¹ korowody wiedzie.. Najbardziej kompletny test z lektury Antygona jaki znajdziesz w sieci.. Gdzie toczy się akcja tragedii?. Lecz otóż widzę, ak do nas tu zdąża Kreon, co ziemią tą włada, Nowy bóstw wyrok go w myślach pogrąża, Ważne on plany waży i układa..

Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.Test o lekturze szkolnej pt. ,,Antygona'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraPrzygotowanie do sprawdziany z Antygony ... sięgając tym samym po opracowanie . "

Przyjaciele Wolnych Lektur jako pierwsi mają dostęp do .Sprawdzian zaplanowany został jako podsumowanie omawiania lektury "Akademia pana Kleksa" w klasie IV, sprawdza znajomość tekstu oraz umiejętność czytania ze zrozumieniem.. 5.Symbolicznego pogrzebu dokonywało się poprzez rzucenie garści ziemi.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury AntygonaPo zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?. Po stracie posady latarnika udał się do Paryża.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Sprawdzian ortograficzny- zasady pisowni wyrazów z "u" i "ó".. 2010-12-27 12:59:05 Zakończenie Antygony .. Jego cechy charakteru poznajemy głównie po rozmowie z ojcem.. .Sprawdzian z lektury "Latarnik" HENRYK SIENKIEWICZ "LATARNIK .. Tułał się po świecie około czterdziestu lat.. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. Ares był bogiem wojny.Antygona - omówienie, analiza, interpretacja, treść, znaczenie, wymowa, najważniejsze zagadnienia .. Cała racja rzadko kiedy znajduje się po jednej stronie.. test > Antygona..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt