Kartkówka akademia pana kleksa klasa 4

Pobierz

Ludzkim wcieleniem Alojzego.. Skomentuj.. Lekturkę z pierwszej klasy sobie przypomniałam :D. Odpowiedz.Jan Brzechwa, "Akademia pana Kleksa" - test z lektury na poziomie trudnym.. Test składa się z 12 pytań.. 13 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Odpowiadaj pełnymi zdaniami! ". Akademia Pana Kleksa od.1 - Przygody Ksiecia Mateusza.. Ogółem w szkole było dwudziestu czterech uczniów.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. a) na placu Czterech Wiatrów b) na ulicy Czekoladowej c) na skrzyżowaniu ulic Śmiesznej i Smacznej d) na ulicy Wiosennej 3.. Gdzie Adaś znalazł pana Kleksa po przybyciu Anatola i Alojzego?. Pobierz (pdf, 24,7 KB) Podgląd treści,,Akademia Pana Kleksa'' - znajomość treści lektury.. Kartkówka przeznaczona jest dla uczniów klasy IV.. Pan Kleks miał na imię Ambroży, a Mateusz był szpakiem, który potrafił doskonale mówić, choć wypowiadał tylko końcówki wyrazów.. Wybierz prawidłową odpowiedź.. Gdzie znajdowała się Akademia pana Kleksa?. darmo Test Z Lektury Akademia Pana Kleksa Kl 4 r kod aktywacyjny pes 2009 wh cs 1.6 pobierz sprawdzian Pan Kleks Testy sprawdzajace znajomosc.1) Akademia pana Kleksa mieściła się na końcu ulicy a) Czekoladowej b) Atramentowej c) Cukierkowej d) Baśniowej 2) Ogółem w akademii uczyło się a) ponad dwustu uczniów b) dwudziestu dwóch c) dwudziestu czterech d) ponad trzydziestu uczniów 3) Za pierwszym razem pan Kleks wysłał Adasia do jednej z bajek Andersena po: a) atrament b) zapałki c) kluczyk d) słodycze 4) Pan Kleks ..

Rozwiąż test!kartkówka z akademii pana kleksa klasa 4.pdf (22 KB) Pobierz.

Klucze do obrazów to zbiór krótkich filmów połączonych z narracją opisującą najważniejsze detale, symbole, wyobrażenia, gesty postaci, a także .test dla klas IV zapraszam wszystkich tych, co są z klasy IV :) - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraLektura Akademia pana kleksa to ciepła i pełna humoru lektura do 3/4 klasy.. Akademia Pana Kleksa - Dyscyplina (Emilian Kamiński) - dla dzieci.. Mogli uczyć się w niej wyłącznie chłopcy, których imię zaczynało się na literę A. ul. Czekoladowa.. Co się dzieje z panem Kleksem codziennie o północy?. doggyster 4 lata temu.. 21 lutego, 2020.. Jak dobrze znasz Ambrożego Kleksa i jego przygody.. Przeczytaj uważnie tekst, a następnie odpowiedz na pytania.. Okazało się, że w chwilach wolnych od zajęć w fabryce inżynier występuje w cyrku jako linoskoczek, aby nie wyjść z wprawy w owijaniu jednej nogi dookoła drugiej.Wiesława Wojterek; miejscowość: Kowary; dział: Szkoła podstawowa - kl. IV-VIII; nr: 17466 Test ze znajomości lektury "Akademia pana Kleksa" | tekst nr 17466Akademia pana Kleksa - test z lektury.. Udostępnij.. Pytania o "Akademię Pana Kleksa" nie są proste - pozwolą sprawdzić wiedzę dzieciom, a rodzicom przypomnieć sobie ulubioną książkę z dzieciństwaAdaś znalazł guzik pod swoją poduszką..

Kto mógł uczyć się w Akademii?Ilu uczniów liczyła akademia?

Ma dwanaście lat i od pół roku jest w Akademii pana Ambrożego Kleksa, gdzie przyjmowano tylko chłopców z imionami na A.. Jakich chłopców przyjmuje pan Kleks do .AKADEMIA PANA KLEKSA kl. 4 - test.. Czasem wysyłano ich do bajek po różne rzeczy.. Warto przypomnieć sobie treść lektury, gdyż pamięć bywa ulotna.. Wytwornym panem, który przedstawił się jako autor bajki o Akademii pana Kleksa.. Proponujemy szczegółowy test ze znajomości bohaterów książki i ich przygód.. Sprawdź, co pamiętasz z tej książki!. Adam Niezgódka to rudowłosy chłopiec.. Start Quiz.Akademia Pana Kleksa - streszczenie lektury.. Wyróżniający się nagradzani byli piegami.Ambroży Kleks jest głównym bohaterem powieści Jana Brzechwy, nauczycielem i wychowawcą chłopców, uczących się w jego Akademii.. leżał na dnie stawu przy Akademii.. Kartkówka -Akademia Pana Kleksa.. Wystarczy, że podadzą .Quiz.. a) kuchnia b) sale szkolne c) sypialnia i jadalnia d) sekrety pana Kleksa 4.. Bardzo polecam!. Akademia Pana kleksa liczyła 4 Adamów, 5 Aleksandrów, 3 Andrzejów, 3 Alfredów, 6 Antonich, 1 Artur, 1 Albert i 1 Anastazy =24 uczniów akdemi.Kartkówka sprawdzająca poziom wiedzy na temat lektury "Akademia pana Kleksa".. Andrzej Adamiak.. Przy jakiej ulicy mieściła się Akademia?. Streszczenie lektury można przedstawić, jako oryginalną i ciekawą edukację Adasia Niezgódki w Akademii Pana Kleksa.Akademia Pana Kleksa mieści się na samym końcu ulicy Czekoladowej, w ogromnym, pełnym dolin i wąwozów parku.Zajmuje duży trzypiętrowy gmach z czerwonej cegły otoczony wysokim murem, w którym co kawałek znajdują się drzwi prowadzące do jakiejś bajki - za niektórymi znajdują się baśnie pana Andersena, za innymi bajki panów Grimm, a dalej jeszcze inne opowieści dla dzieci.Adaś Niezgódka ma 10 lat i ma ''gliniane ręce'' aż tu nagle pan Kleks zabiera go w świat niezwykły.AKADEMIA PANA KLEKSA 2/4..

kartkowka z akademii pana kleksa klasa 4 ... Pobierz za darmo Test Z Lektury Akademia Pana Kleksa Kl 4 > Pobierz za.

Rozwiąż test!Akademia pana Kleksa była miejscem szczególnym.. Mateusz .Jan Brzechwa, Akademia pana Kleksa Opracowanie: Agnieszka Łuczak Scenariusz - plik pdf.. Jan Brzechwa, Akademia pana Kleksa Opracowanie: Alicja Salata .. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraRozwiaz test z lektury Akademia Pana Kleksa i przekonaj sie!Lektura Akademia pana kleksa to ciepla i pelna humoru lektura do 3/4 klasy.. Przy jakiej ulicy mieściła się Akademia?. Rozwiąż test z lektury Akademia Pana Kleksa i przekonaj się!Test z lektury "Akademia pana Kleksa" (Jan Brzechwa).. 17 pytań.. Jest on mężczyzną w średnim wieku, choć w rzeczywistości jest młodszy o dwadzieścia lat od Adasia Niezgódki.Jest średniego wzrostu i nie wiadomo, czy jest gruby, czy też chudy, ponieważ zawsze ma na sobie .Katalog Anetta Michałowska, 2013-04-10 Goryń Język polski, Różne Sprawdzian po omówieniu lektury Akademia pana Kleksa kl. IV"Akademia Pana Kleksa" to jedna z bardziej udanych i popularnych książek dla dzieci.Została napisana ponad 60 lat temu (w 1946 roku) przez Jana Brzechwę.. Co znajdowało się na trzecim piętrze Akademii?. Szybki test sprawdzający wiedzę z powieści Jana Brzechwy "Akademia Pana Kleksa".. Sprawd ź .Sprawdzian ze znajomości lektury Akademia Pana Kleksa..

Ojcem Adasia, który cały czas pilnował, czy nie dzieje mu się krzywda ...klasa 4 Lektury obowiązkowe "Akademia Pana Kleksa" cz. 1 - Akademia.

Jest to postać niezwykła i bardzo barwna.. Szybka powtórka z powieści Jana Brzechwy "Akademia Pana Kleksa".. Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.. Odpowiedz na wszystkie pytania.. Test składa się z 11 prostych pytań, na które uczniowie nie muszą odpowiadać pełnym zdaniem.. Test z ''Akademii Pana Kleksa'' Jana Brzechwy.. Klucze do obrazów.. Co znajduje się na trzecim piętrze Akademii?. Klasy 4-8.. Kartkówka sprawdza wiedzę na temat lektury Jana Brzechwy "Akademia pana Kleksa"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt