Test z pana tadeusza liceum

Pobierz

Pana Tadeusza nazywamy epopeją narodową, ponieważ jest to wybitne dzieło w literaturze narodowej, któreJęzyk polski, Sprawdziany i testy "Pan Tadeusz" - test z rozumienia czytanych treści.. Do swojej matki.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Liceum - lekcje; Liceum - testy do lekcji; Liceum - testy do lektur; Gimnazjum - lekcje; Gimnazjum - testy do lekcji; Ortografia - testy1.. Odpowiedzi do poszczególnych pytań znajdziesz zaraz po zadanym pytaniu.. Historia szlachecka z roku 1811 i 1812 we dwunastu księgach wierszem:.. Gdzie Telimena udawała się w poszukiwaniu samotności?. Uwaga!. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. a) 2000 - 2137 b) 1811 - 1812 c) 1933 - 1945 d) 1798 - 1855 3) Z jakiego rodu wywodziła się Zosia ?. Test: Pan Tadeusz - test znajomości lektury 2021 Memorizer.pl | Wykonanie: SpaceLabquiz z "Pan Tadeusz" - Test.. Pytanie 1 /10.. test > Lalka.. Otwórz PDF w nowym oknie.. Co należy do fikcji literackiej?. Kto okazał się księdzem Robakiem?. Jan Kochanowski- wybrane fraszki, pieśni, treny.. a)17 b)18 c)19 d)20 ; W jakim celu zebrała się szlachta u Sędziego?. Jeżeli jesteś już dawno po szkole i nie musisz czytać lektur sprawdź co jeszcze pamiętasz z Pana .Pan Tadeusz - test z problematyki.Jeśli potrzebujesz opracowania bądź testu z jakiejś lektury skontaktuj się ze mną a postaram się taki materiał przygotować..

Oprócz: Sprawdzian z pana tadeusza liceum.

Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.. Jak nazywa się okres w dziejach literatury, w którym powstał "Pan Tadeusz"?. Test składa się z 15 pytań.. Czas trwania : 45 minut .. Test składa się z 12 pytań.. Klasa 2 Liceum.. Wszystkie odpowiedzi są prawidłowe.Akcja Pana Tadeusza dzieje się w okresie pięciu dni roku 1811 i jednego dnia roku 1812. b) Poeta dokonal tu personifikacji slonca: wkradlo.. 1) Wydarzenia przedstawione w ,,Panu Tadeuszu" dzieją się w a) W Soplicowie, w XX w. b) W Paryżu, w XX w. c) Na Litwie,w XIX w.. Najwyższy więc czas, aby sprawdzić swoje szczęśliwe… gwiazdy.. Załóż miniblog; Zapomniałem hasła; Zaloguj się .± nadzieja, że "Pan Tadeusz" trafi do każdego Polskiego domu.. Plan napisania "Pana Tadeusza" pojawił się w czasie pobytu poety w Wielkopolsce,Celem konkursu jest motywowanie ucznia do pogłębiania wiedzy i umiejętności w zakresie czytania książek oraz rozbudzanie pasji i nawyków kształtowania aktywności czytelniczej młodego człowieka, pogłębianie znajomości treści "Pana Tadeusza".. Zdarzenia z życia Jacka Soplicy należą: (0 - 1)Pan Tadeusz - test, testy wiedzy.Test wiedzy z lektury Pan Tadeusz (Adam Mickiewicz)..

Kto wita Tadeusza po przyjezdzie dosprawdzian z pana tadeusza liceum .

Czas na odpowiedź: 10 sekund.. Jakie imiona nosiły psy myśliwskie Asesora i Rejenta?. Przeznaczony jest dla klasy II gimnazjum.. Filmy.. O co toczy się spór między Soplicami a Horeszkami?. Odpowiedzi A i B są poprawne.. a) Horeszków b) Sopliców c) Dobrzyńskich d) Koziców 4) Kogo na początku uwodzi Telimena ?11.. Zgłoś błąd Wyświetleń: 12093.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.cześnie wiąże się z funkcją ocalania dobrej pamięci o Polsce, którą to funkcję Pan Tadeusz miał pełnić wśród emigrantów popowstaniowych.. Rozwiąż testPan Tadeusz - test wiedzy.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.LEKTURY Z GWIAZDKĄ (*) Egzamin maturalny zbliża się wielkimi krokami.. Test zawiera 7 pytań zamkniętych i 8 zadań otwartych.. a)dożynki, b)polowanie, c)sądy graniczne, d)zaręczyny.. Rozpocznij test.. Sprawdź, ile wiesz!. Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.Sprawdzian z znajomości PANA TADEUSZA.doc - Testy ze znajomości lektur - Język polski - gabiszogun - Chomikuj.pl.Testy z lektur szkolnych Znajdziesz u nas profesjonalne testy wiedzy z lektur.. Jakie warstwy spoleczne przedstawione zostaly w Panu Tadeuszu?. 85% Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" - test sprawdzający treśćTest ze znajomości treści lektury "Pan Tadeusz" Bożena Dudzińska >>Twoja opinia<< Ile lat miał Tadeusz?.

Z ilu ksiąg składa się ,, Pan Tadeusz''?Język polski, liceum; Lektury Lalka / Lalka.

Sprawdź, czy dobrze znasz najsłynniejszy polski poemat epicki!Poniżej przygotowaliśmy podstawowe pytania w postaci quizu online, które mogą pojawić się na sprawdzeniu z wiedzy na temat lektury Pan Tadeusz.. Test z lektury "Pan Tadeusz" (Adam Mickiewicz).. Do jakiego zakonu należał ks. Robak?. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:rozwiazala test z Pana Tadeusza.. Łącznie można uzyskać 28 pkt.Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" - test sprawdzający treść.. 31 pytan Lektury szkolne Lektury_Szkolne.. 1) Z ilu ksiąg składa się Pan Tadeusz (oryginał) ?. Rozwiąż test!85% Test sprawdzający znajomość treści "Pana Tadeusza" 77% "Kamienie na szaniec" - test sprawdzający twoje wiadmości.. "Pan Tadeusz" - to ostatni zajazd na Litwie.TEST Z LEKTURY: "Pan Tadeusz".. Przerwij test.. Treść.. a) 41 b) 12 c) 9 d) 69 2) W jakich latach rozgrywa się akcja utworu ?. Punktacja za zadania zamknięte /0-1 pkt/, za zadania otwarte /0-5 pkt/.. Tytuł: "Pan Tadeusz".. a)franciszkanin,Pan Tadeusz - quiz - Test.. w 1878/9 w Warszawie w 1900 w Warszawie w 1879 w Krakowie w 1878 we Lwowie.. (0 - 1) a) postać Tadeusza b) postać Sędziego c) Soplicowo d) cały świat przedstawiony w epopei.. poleca 85% 1423 głosów.. Stopień trudności testu: b. trudny.. #hobbit #lektury #lekturyszkolne #jrrtolkien #tolkien.. a) W Podstolinie b) W Zosia c) W Telimenie .Jest to test sprawdzający znajomość lektury "Pan Tadeusz" oraz zagadnień językowych zgodnie z programem nauczania DKW-4014-72/99.. 2) Kto postrzelił Stolnika w "Panu Tadeuszu" a) Gerwazy b) Jacek Soplica c) Moskale 3) W kim zakochał się Tadeusz na początku lektury "Pan Tadeusz"?. Mamy nadzieję, że po rozwiązaniu naszego testu sprawdzian z Pana Tadeusza okaże się dla Ciebie bardzo prosty.. Gdzie i kiedy toczy się akcja utworu?. Do ukochanej kobiety.. W którym wieku rozgrywa się akcja "Pana Tadeusza"?. Oczywiście chodzi o lektury oznaczone w podstawie programowej gwiazdką (*), a których znajomość całości obowiązuje na egzaminie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt