Sprawdzian stary człowiek i morze scribd

Pobierz

Choć nikt nie wierzy już w jego siły i szczęście, choć los skąpi mu połowów, wypływa w morze, by udowodnić sobie i innym, że się uda….. Klasa 7 Klasa 8 Polski.. "Wszystko w nim było stare prócz oczu, które miały tę samą barwę co morze i były wesołe i niezłomne".. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Stary człowiek i morze - Testy - Dojrzewamy.pl.. TAK/NIE.Zbyt wcześnie na test?. "Stary człowiek i morze" Quiz wiedzy z lektury szkolnej "Stary człowiek i morze".. Przetestuj swoją znajomość lektury Stary człowiek i morze.. Dlaczego Manolin przestał pływać z Santiagiem?. "Miesiąc, w którym przychodzą wielkie ryby - odparł stary.. Skomentuj.. Przypomnij sobie wiadomości o lekturze: Stary człowiek i morze - opracowanie,Stary człowiek i morze - dokładne streszczenie.. super quiz dzięki bo zaraz mam test a teraz już dużo więcej wiem miłego dzionka.. Dziady cz.II - cykl lekcji plus krótkie opracowanie tutaj.. b) wiara, że człowiek do końca życia pozostaje młody duchem.. Wyglqd: Wszystko w nim bylo stare prócz OCzU, które miaty samq co mot-ze i byly wesote i niezlornne — szczup\y, wrecz chudy, a na iego skórze widaé bylo glebokie bruzdy.. Test: Santiago snil glownie o: a) latajacych.. Zaloguj się Załóż konto Menu Oferta edukacyjna National Geographic Learning .Made with PadletTest z lektury - sprawdz swoja wiedze..

Test - Stary człowiek i morze.

About Scribd .E.. Hemingway"Stary człowiek i morze"- sprawdzian 1.Do cech formalnych paraboli zalicza się: a) obiektywność narracji b) uproszczoną konstrukcję postaci c) wszystkie odpowiedzi są poprawne d) schematyczną fabułę Rozwiązanie 2.Gdy poznajemy Santiago nie schwytał ani jednej ryby od: a) osiemdziesięciu czterech dniTest wiedzy z lektury Stary człowiek i morze (Ernest Hemingway).. a) Akcja opowiadania Stary człowiek i morze rozgrywa się w pobliżu Azji.. Był starym człowiekiem, który łowił ryby w Golfstromie pływając samotnie łodzią i oto już od osiemdziesięciu czterech dni nie schwytał ani jednej.. Swoje zamiłowania zawdzięcza ojcu, który w młodym chłopcu rozniecił trwałe fascynacje sportem, myślistwem i wędkarstwem.. - Byle kto potrafi być .. "Stary człowiek i morze" (lektura uzupełniająca) - test podsumowujący (wersja A), plik: -stary-czlowiek-i-morze-lektura-uzupelniajaca-test-podsumowujacy-wersja-a.doc (application/msword) NOWE Słowa na start!. Powstało ono w oparciu o opowieść starego Kubańczyka i własne doświadczenia pisarza związane z połowem marlinów.TEST PODSUMOWUJĄCY ZNAJOMOŚĆ OPOWIADANIA E. HEMINGWAYA STARY CZŁOWIEK I MORZE 1.. Gramatyka i stylistyka | Klasa 8szkoła podstawowaStary człowiek i morze - opowieść o męskości..

0%Stary człowiek i morze - Test.

Klasa 7 Klasa 8 Polski.. Filmy.. Przeczytaj uważnie zdania i zakreśl przy nich odpowiedz "tak" lub "nie" w zależności od tego, czy zdania są zgodne z treścią opowiadania, czy też nie.. Przez pierwsze czterdzieści dni pływał z nim pewien chłopiec.. Santiago nie miał żadnego przyjaciela.. Rozwiązanie.Stary rybak, który przez cafe žycie byl zwiqzany z morzem.. Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Treść.. pytanie 1 z 15.. Oceń prawdziwość podanych zdań dotyczących opowiadania E. Hemingwaya.. Czlowiek samotny (iego žona zmarla wiele lat wczeŠniei).Ernest Hemingway "Stary człowiek i morze" - test.. Nic sobie nie robi z kpin ludzkich.Najważniejsze cytaty - "Stary człowiek i morze".. 1.Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. Dywizjon 303 - prezentacja zawierająca cykl lekcji.Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne .. Klasa 7 Klasa 8 Polski.. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.. 1) Stary nie złowił ani jednej ryby od: a) 84 dni b) 40 dni 2) Określenie "salao" oznacza: a) pechowy b) stary 3) W rybaku wszystko było stare oprócz: a) dłoni b) oczu 4) Rybak miał na imię: a) Santiago b) Sandiego 5) Santiago siadywał z chłopcem: a) na Tarasie b) w Tawernie 6) Jakie ryby chciał .Sprawdzian ze Stary człowiek i morze..

Rozwiąż test!Stary człowiek i morze.

Ale po czterdziestu jałowych dniach rodzice oświadczyli mu, że stary jestJęzyk polski | Świat w słowach i obrazach.. 5 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Od ilu dni Santiagowi nie udało się złowić żadnej ryby?. swa porazke .Test - Stary czlowiek i morze.STARY CZŁOWIEK I MORZE.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. "Stary człowiek i morze" Test.Bohater opowiadania Ernesta Hemingwaya "Stary człowiek i morze" umie walczyć z własną słabością i morskim żywiołem.. Dokończ fragment piosenki: "Tę pszczółkę, którą tu .Stary człowiek i morze - prezentacja, a dodatkowo artykuł Stary człowiek i morze - opowieść o męskości.. "Stary człowiek i morze" to piękna opowieść o heroizmie i sile ludzkiej woli.. , Język polski , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , dlanauczyciela.plJednak najgłębszym przesłaniem, jakie niesie za sobą "Stary człowiek i morze" jest konieczność podejmowania nadającego życiu sens działania, choćby wydawało .Ernest Hemingway - Stary człowiek i morze - streszczenie, opracowanie.. Stary człowiek i morze (2,250) Search Results.. Jak miał na imię chłopiec przyjaźniący się z rybakiem?. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Jak ma na imię przyjaciel Żwirka?. Sprawdź, ile pamiętasz z tej opowieści o samotności, walce i nieustępliwości..

"Stary człowiek i morze" - test Test.

Ale nie ma takiego jak ty".. Ernest Hemingway - nota biograficzna Hemingway urodził się 21 lipca 1899 roku w dzielnicy Chicago, Oak Park.. "Jest wielu dobrych rybaków i kilku wspaniałych.. Do jakiego gatunku należy ryba, z którą Santiago zmaga się podczas połowu?. Nad całością czuwa agencja interaktywna CATALIST, specjalizująca się w rozwiązaniach .Rozwiązanie.. wg Agnieszkab.. Najgłębszym przesłaniem, jakie niesie za sobą "Stary człowiek i morze" jest: a) wartość przyjaźni.. Equestrian_Mika 2 lata temu.. d) unikanie samotności.. Autorem lektury "Stary człowiek i morze" jest: Astrid Lindgren; Ernest Hemingway; Adam Mickiewicz; Sprawdź się w poniższych tematach: Wieczorynka.. Udostępnij.. Rozwiąż test!Stary człowiek i morze (E. Hemingway)wg Paniodpolskiego1.. Odpowiedz.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Przykładowa kartkówka ze "Starego człowieka i morza" z odpowiedziami Kto jest autorem utworu?U wybrzeży jakiego kraju toczy się akcja?Jak ma na imię stary?Jak ma na imię chłopiec?Dlaczego rodzice nie pozwalali chłopcu pływać ze .Ernest Hemingway, "Stary człowiek i morze" - test z lektury na poziomie trudnym.. rybach b) marlinach .. autor wstepu do polskiego wydania Starego czlowieka i morza .. wszystkie odpowiedzi sa poprawne d) Santiago ponosi wine za.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania .Lektury: Stary człowiek i morze.. Test składa się z 12 pytań.. Jednym z najbardziej popularnych i entuzjastycznie przyjętych utworów Ernesta Hemingway'a jest opowiadanie "Stary człowiek i morze"z 1951 roku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt