Sprawdzian z balladyny odpowiedzi

Pobierz

Publikacje nauczycieli: Unikalne bombki na choinkę!. Do chaty sióstr przyjeżdża bogaty książę Kirkor, wiedziony tam przez sługę Goplany, Skierkę.8.Co się stało z Balladyną?. 8.Jak ma na imie kochanek Balladyny ?Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Quiz (albo sprawdzian) to zestaw pytań i odpowiedzi.. Od kogo ma zostać pożyczony powóz króla - Grabca?. Liczba pytań w quizie może być dowolna.. Ktora z .. alkohole fenole aldehydy ketony sprawdzian odpowiedzi.pdf (22 KB) angielski rozszerzony matura 2015 odpowiedzi.pdf (20 .szczegolowy sprawdzian z balladyny ( szczegolowy_sprawdzian_z_balladyny.pdf ) .. 5.Wymień trzy postacie fantastyczne 6.Gdzie została zakopana korona Lecha, przez kogo i dlaczego?. 3.Matka Aliny i Balladyny 4.Rozgrywkę wygrała Balladyna, ponieważ zabiła swoją siostrę Alinę.. Aby uzyskać wynik należy wybrać odpowiedź na każde z pytań.. 3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin?. z matka i mlodsza siostra.. Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.. Możesz się zdziwić; Jeśli zdobędziesz tu powyżej 9/16, to najpewniej jesteś uzależniony od słodyczy; Sprawdzamy waszą wiedzę z ortografii.. 9.Kim była Goplana?. Kto wymyślił konkurs- Matka Aliny i Balladyny 5.Co się stało z Kostrynem?.

Tak samo liczba odpowiedzi.

Materiały powiązane z testem: .. 4.Kto wygrał tą rozgrywkę i w jaki sposób?. W teście Balladyna znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1:Balladyna Co wiesz o autorze Balladyny.. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. Odpowiedzi: 1.Gopło 2.Pustelnik był tak naprawdę Popielem III, ale jego brat Popiel IV odebrał mu władzę.. Odpowiedz.Jeśli chcesz mieć 4 lub 5-sprawdz się!. Rozwiąż test.. Balladyna poczęstowała go solą i zatrytym chlebem.. Znasz ich z telewizji, a wiesz, kim są z zawodu?. 'za czasow bajecznych' .za panowania krola Popiela III 6.. Inne tryby testu.. Wykorzystaj podany fragment dramatu.. Od czego powstalo to imie ?. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 10.W kim się zakochała Goplana?. Juliusz Słowacki Balladyna (fragment) PUSTELNIK Z rozlicznego cudu Korona Lecha sławą niegdyś była, W niej szczęścia ludu, w niej krainy siłaPomyśl sobie życzenie a zobaczysz co się stanie… Zacznij myśleć o czymś czego naprawdę pragniesz To funkcjonuje…, osoba która mi wysłała tą wiadomość powiedziała że jej życzenie spełniło się po 13 dniach po odczytaniu tej wiadomościRozwiaz test z Balladyny i sprawdz swoja znajomosc lektury.. 14/15 Nie czytalem ale jutro mam sprawdzian wiec se testy robie :) nienawidze czytac lektur narzucanych przez szkołe..

Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi nacisnij.

W okolicach jeziora Gopła 7.Z kim mieszka Balladyna?. Możesz zdobyć 17 pkt.. 3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin?. 4.Jaki jest gatunek i rodzaj tego utworu Dramat, tragedia 5.Kiedy odbywa sie akcja?. Czy znane Ci są wydarzenia z książki?. Alicja Guziel 1.. Logowanie i rejestracja: Login: Hasło: Załóż nowe konto za darmo .Plik zawiera zadania sprawdzające znajomość zagadnień związanych z "Balladyną" Juliusza Słowackiego wraz z poprawnymi odpowiedziami, punktacją i propozycją oceny.. Znajdziesz tu przykładowe zadanie literackie i jego rozwiązanie opracowane przez specjalistów w Informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.051 Balladyna - Juliusz Słowacki 2 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. Pytania zawarte w teście.. a) Szatana b) Boruty c) Lucyfera d) Mefista 2.. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie twój wynik zanotowany zostanie w bazie.Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraBalladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.. BalladynaSprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywają sie wydarzenia?. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraSerwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies..

Celem quizu jest uzyskanie wyniku w oparciu o wybrane odpowiedzi.

Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.. #balladyna #lektury #lektura #lekturyszkolne #sprawdzian #slowacki.. Dziś pytamy o słowa zaczynające się od "a"7.Po wojnie rozegranej między oddziałami Balladyny a wojskami Kirkora (który nawet nie wiedział, że walczy ze swoją małżonką).. I wten oto sposób Kostryn został otruty.Plik zawiera testy / sprawdziany / kartkówki dotyczące lektury jaką jest Mały Książę.Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. Kto znalazł Balladynę - (wtedy tuż po tym co ją piorun walnął) - Filon 4.. Czy znane Ci są wydarzenia z książki?. Proponuje zatem, aby uczniowie nie notowali pytan, tylko od razu same odpowiedzi.. - Został otruty przez Balladynę chlebem i solą 6.Balladyna 3.. Sprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywają sie wydarzenia?. Na każde pytanie można wybrać jedną odpowiedź.Ponad 60 proc. z was powinno mieć łatwiej w tym quizie, a średnia tylko 10/15.. Co wstrząsało poetą w 1827?. Balladyna razem ze swym ,,kochankiem`` Kostrynem wrócili do miasta, aby tryumfować.. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?. Ojczyzno.Napisz opowiadanie, w którym pojawi się motyw korony Lecha znany z Balladyny Juliusza Słowackiego.. Jakie znak i gdzie się pojawił u Balladyny i dlaczego - Czerwona plama krwi na środku czoła, bo zabila swoją siostrę 3..

4.Kto wygrał tą...Balladyna - zadanie literackie na sprawdzian.

a) samobójstwo przyjaciela b) śmierć matki c) samobójstwo ukochanejBalladyna-sprawdzian.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Balladyna - zadanie literackie na sprawdzian.. Możesz zdobyć 17 pkt.Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".Litwo!. Główny rywal Mickiewicza.Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. Pustelnik został powieszony.. Znajdziesz tu przykładowe zadanie literackie i jego rozwiązanie opracowane przez specjalistów w Informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.Plik sprawdzian z balladyny odpowiedzi.pdf na koncie użytkownika ali95l0 • Data dodania: 28 mar 2016"Balladyna" miała: a) przypominać o naczelnych wartościach Polakom b) ukazywać optymistyczną przeszłość kraju c) wsączyć w dusze Polaków nadzieję d) wszystkie odpowiedzi są prawdziwe Rozwiązanie1.. Gdzie odbywa sie akcja ?. Nimfa, królowa jeziora Gopła, Goplana, zakochana w kochanku Balladyny, Grabcu, przez swą zazdrość miesza się w ludzkie sprawy i gmatwa ich losy.. To Juliusz Słowacki () przedwcześnie zmarły jeden z trzech wieszczów polskiego romantyzmu, autor słynnych wierszy takich jak Hymn czy Testament mój, dramatów.Emigrant, autor patriotycznych utworów, o niewątpliwym talencie poetyckim i dramatycznym.. Z jakimi ptakami odleciała Balladyna- Żurawie 2.. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. To Juliusz Slowacki () przedwczesnie zmarly jeden z trzech wieszczow polskiego romantyzmu, autor slynnych wierszy.. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt